دوشنبه، 29 شهريور 1400 - 19:25

ایران برای ساخت مترو در عراق اعلام آمادگی کرد

شماره: 7394
Aa Aa

حناچی گفته تحریم‌ها به خودی خود تهدید هستند اما می‌توان آن ها را به فرصت تبدیل کرد؛ فرصتی که هم برای ما و هم برای شما ایجاد شده است.
 

در گفتگوی شهردار تهران با شهردار بغداد؛
ایران برای ساخت مترو در عراق اعلام آمادگی کرد

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، شهردار تهران در گفتگو با شهردار بغداد گفت: براساس قانون مصوب شورای شهر و برنامه‌ریزی‌های تهران تحقق هفت میلیون سفر را در برنامه کاری داریم که برای تحقق چنین ماموریتی باید ۲۰۰۰ واگن مترو را به مجموعه فعلی اضافه کنیم. همچنین سرفاصله حرکت قطار‌ها را به ۲ دقیقه کاهش داده و دو خط دیگر را تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه احداث مترو در بغداد نیز دیر شده است گفت: هر چه سریعتر باید درمورد این موضوع تصمیم بگیرید؛ البته شما می‌توانید از مشکلی که ما با آن مواجه هستیم به عنوان تجربه استفاده کنید چراکه ما سوبسید زیادی در مترو می‌پردازیم و مردم در واقع یک دهم قیمت واقعی سفر را می‌پردازند؛ این امر باعث شده است که بار عمده بر دوش شهرداری و دولت باشد و بخش خصوصی برای توسعه مترو ورود نکند.

وی پیشنهاد داد که بغداد از ابتدا با سوبسید کمتری شروع کند. در این صورت می‌تواند امکان اینکه منابع را از بخش خصوصی و بانک‌ها برای توسعه مترو فراهم کند، بیشتر پیدا کند.

حناچی با اشاره به اینکه تحریم‌ها به خودی خود تهدید هستند،عنوان کرد: شما نیز تجربه تحریم‌ها را داشتید، اما می‌توان این تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرد فرصتی که هم برای ما و هم برای شما ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه با افتتاح خط ۶ و ۷ ظرفیت شرکت‌های سازنده مترو آزاد می‌شود گفت: این شرکت‌ها می‌توانند توسعه مترو بغداد را در دستور کار خود قرار دهند و در صورت هماهنگی دو موضوع ذکر شده شرکت‌های ایرانی در برگزاری مناقصه محدود نیز آمادگی دارند که این پروژه‌ها را به انجام برسانند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان