پنجشنبه، 30 دى 1400 - 4:48

ایران ستاد نهضت خاطره گویی تاسیس کرد

شماره: 11310
Aa Aa

رحیم صفوی گفته یکی از اهداف خاطره گویی ما این است که سطوح مختلف جنگ را به تصویر بکشیم و از تحریف حقایق جنگ جلوگیری کنیم.

دستیار و مشاور عالی رهبر انقلاب خبر داد؛
ایران ستاد نهضت خاطره گویی تاسیس کرد

رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی رهبر انقلاب در مراسم «تداوم دفاع مقدس در جبهه مقاومت» اظهار داشت: 

ضرورت ضبط و ثبت خاطرات دفاع مقدس، بیان حقایق و واقعیت‌های دفاع مقدس رزمندگان ارتش، سپاه و بسیج جهت افزایش تاب آوری و مقاومت ملی ایران برای پیروزی در جنگ و دفاع مقدس است‌.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، وی عنوان کرد:

از چند سال قبل که مقام معظم رهبری به من گفتند به مراکز آموزشی برویم و برای جوانان خاطره بگوییم، ستاد نهضت خاطره گویی تاسیس و آن را به یک ساختار تبدیل کردیم. در این نهضت اهدافی مانند تبیین ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جنگ برای جوانان کشور و ترجمه آن برای ملت‌های دیگر منطقه است.

صفوی افزود:

در بیان این خاطرات عوامل، دلایل و ناکامی‌های دفاع مقدس را بیان می‌کنیم. ما دو مرحله در عملیات بدر و خیبر نتوانستیم منطقه را تثبیت کنیم و زور دشمن بیشتر بود. طرح‌مان آن طور که باید اجرا نشد. محصول خیبر و بدر و تجربه آن، عملیات پیروزمند فاو شد.

او تصریح کرد:

فرماندهان نهضت خاطره گویی در حال حاضر ۶۰ نفر هستند که امیدواریم این تعداد به ۱۰۰ نفر برسد. این‌ها چیزهایی را می‌دانند و می‌گویند که برای مردم ما و مردم منطقه قدرت و الهام بخش است‌. یکی دیگر از اهداف خاطره گویی ما این است که سطوح مختلف جنگ را به تصویر بکشیم و از تحریف حقایق جنگ جلوگیری کنیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان