چهارشنبه، 7 اسفند 1398 - 4:50

ایران می گوید برای بازسازی واحدهای آموزشی سوریه آماده است

شماره: 9144
Aa Aa

حاجی میرزایی با بیان این که ایران و سوریه پایگاه اصلی مکتب مقاومت اسلامی هستند گفته این همکاری ها به شکل‌‌‌‌گیری فرهنگ مشترک خواهد انجامید.

وزیر آموزش و پرورش ایران خبر داد؛
ایران می گوید برای بازسازی واحدهای آموزشی سوریه آماده است

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش ایران در سفر به سوریه و در بدو ورود به دمشق از آمادگی ایران برای مشارکت در بازسازی واحدهای آموزشی سوریه خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر، وزیر آموزش و پرورش ایران گفت:

 با توجه به تجربیات کشورمان در زمینه بازسازی، بهسازی، نوسازی و تجهیز واحدهای آموزشی که در جنگ تحمیلی رژیم بعثی صدام، دچار خسارات فراوان شده بود آماده همکاری و انتقال تجربیات به دوستان سوری در این زمینه هستیم.

وزیر آموزش و پرورش ایران از تولید محتوای آموزشی و تربیت‌ معلمان به‌عنوان دیگر زمینه‌های همکاری میان تهران و دمشق نام برده و گفت:

همکاری‌های دو جانبه میان ایران و سوریه در حوزه آموزش‌ و پرورش به شکل‌‌‌‌گیری فرهنگ مشترک میان دو ملت خواهد انجامید که بی‌شک پایگاه اصلی مکتب مقاومت اسلامی هستند.

از برنامه‌های این سفر امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های آموزشی بین دو کشور در زمینه‌های همکاری و تعامل در عرصه‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش ابتدایی، آموزش استثنایی، کتب درسی، صنایع آموزشی، تربیت‌معلم و استعدادهای درخشان اعلام شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان