شنبه، 27 شهريور 1400 - 14:41

ایران و واتیکان باید در کنار مردم ستمدیده جهان باشند

شماره: 14177
Aa Aa

او گفته دفاع از حقوق انسان‌ها پایه و اساس سیاست‌های ایران است.ما پیروان ادیان ابراهیمی وظیفه داریم برای مقابله با آنها با یکدیگر همکاری کنیم.

ابراهیم رئیسی در گفت‌گو با نخست‌وزیر واتیکان؛
ایران و واتیکان باید در کنار مردم ستمدیده جهان باشند

سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب ایران در گفت‌گوی تلفنی با کاردینال پیترو پارولین نخست‌وزیر واتیکان با بیان این که دفاع از حقوق انسان‌ها پایه و اساس سیاست‌های ایران است گفت:

ایران و واتیکان باید در کنار مردم مظلوم و ستمدیده جهان و در برابر قدرت‌های ظالم باشند.

به گزارش اسپادانا خبر، او ادامه داد:

امروز ما پیروان ادیان ابراهیمی وظیفه داریم برای مقابله با آنها با یکدیگر همکاری کنیم. جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک حکومت مردم‌سالار دینی از هرگونه تعامل و گفت و گو میان ادیان ابراهیمی بویژه مسیحیت استقبال می کند. سیاست جمهوری اسلامی ایران در «حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مبارزه با اشغالگری صهیونیست ها»، «دفاع از مردم یمن» و «مبارزه با تروریست های تکفیری در عراق و سوریه» و «صیانت از پیروان دین مسیح در عراق»، ریشه در مبانی دینی ما در حمایت از حقوق بشر دارد. امروز باید دفاع از حقوق انسان ها محور اصلی همکاری و تعامل میان ادیان ابراهیمی از جمله اسلام و مسیحیت باشد.  اگر امروز وجود مقدس حضرت عیسی (ع) و پیامبر خاتم (ص) در میان ما بودند بی تردید در مقابل ظلم و ظالمان ایستادگی می کردند. راه برقراری صلح و آرامش در جهان این است که ظالمان در جای خود نشانده شوند و در این زمینه واتیکان می تواند نقش مهمی ایفا کند.

رئیسی، تروریسم و تحریم را دو ابزار قدرت های استکباری برای تحمیل سیاست های ظالمانه توصیف کرد و اظهار داشت:

تروریسم و تحریم به مثابه دو تیغ قیچی در «نقض حقوق بشر» و «محو وجود بشر» عمل می کنند.

در این گفتگوی تلفنی نخست وزیر واتیکان گفته است:

امروز برای ایجاد صلح و ثبات در جهان وظیفه مهمی بر عهده ما قرار دارد تا با همکاری یکدیگر فضای صلح‌آمیزی را در جهان شاهد باشیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان