سه شنبه، 28 دى 1400 - 7:34

برای پلیس ایران کشف حجاب با اختلاس و کلاهبرداری تفاوتی ندارد

شماره: 10981
Aa Aa

سعید عطاءالهی گفته برای پلیس کشف حجاب جرم است و بر اساس وظایف ذاتی خود با کشف حجاب و هرگونه هنجارشکنی برابر قانون مقابله می کند.

رئیس پلیس مترو تهران مطرح کرد؛
برای پلیس ایران کشف حجاب با اختلاس و کلاهبرداری تفاوتی ندارد

سعید عطاءالهی، رئیس پلیس مترو تهران در تشریح جزئیات فیلمی که از امر به معروف یک مأمور پلیس مترو در فضای مجازی منتشر شده است گفت:‌

این قضیه در ساعت 20:11 مورخه 19 مرداد در سالن متروی شهدا ورودی به سمت کلاهدوز اتفاق افتاده است.

به گزارش اسپادانا خبر، رئیس پلیس مترو پایتخت تصریح کرد:

با مراجعه یکی از شهروندان و اعلام این موضوع که یک خانم در سکوی کلاهدوز اقدام به کشف حجاب کرده و در مقابل آمران به معروف مقاومت کرده و اقدام به جوسازی و فضاسازی کرده است مأمور پلیس برای مدیریت صحنه و حمایت از آمر به معروف به محل اعزام می‌شود.

سرهنگ عطاءالهی تصریح کرد:

مأمور مذکور که ستوان حامد بامداد نام دارد بر اساس وظایف قانونی خود به شخص خاطی مراجعه کرده و تذکر می‌دهد که شال را سرش کند اما این فرد با فرافکنی، جوسازی و عملیات روانی و سخنانی مبنی بر اینکه شماها باید بروید اختلاس‌گران را بگیرید؛ مشکل شما کشف حجاب من است و جملات این چنینی سعی در تشویش اذهان عمومی دارد اما مأمور پلیس با هوشمندی،‌ درایت و قاطعیت و سعه‌صدر به تذکر لسانی خود ادامه می‌دهد و صحنه را مدیریت می‌کند تا جایی که زنی که کشف حجاب کرده شالش را بر روی سر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: مأمور در مواجهه با توجیهات زنی که کشف حجاب کرده می‌گوید که شما جرم مشهود انجام داده‌اید و برای پلیس کشف حجاب جرم است و هیچ فرقی ندارد که هنجارشکنی باشد یا اختلاس و کلاهبرداری.

وی در پاسخ به دیگر پرسش در خصوص وظیفه مأموران پلیس مترو در مواجهه با بی‌حجابی و بدحجابی اعلام کرد:

پلیس بر اساس وظایف ذاتی خود با کشف حجاب و هرگونه هنجارشکنی برابر قانون مقابله کرده و با کسانی که حریم جامعه را رعایت نکنند قطعا برخورد خواهد کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان