جمعه، 26 شهريور 1400 - 14:02

بریتانیا می گوید به دنبال تقابل با ایران نیست

شماره: 8135
Aa Aa

جرمی هانت گفته: به دنبال تقابل با ایران نیستیم اما اگر ایران بخواهد تنش‌ها را افزایش دهد باید هزینه حضور یک نیروی بزرگ غربی در منطقه را بپذیرد.

با اعلام وزیر خارجه انگلیس در پارلمان این کشور؛
بریتانیا می گوید به دنبال تقابل با ایران نیست

جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس در پارلمان این کشور و در خصوص توقیف نفتکش متخلف کشورش در تنگه هرمز اعلام کرد که از تهران می خواهد تا آن را آزاد کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اسپوتنیک، وزیر خارجه انگلیس درباره گام های آتی این کشور پیرامون توقیف نفتکش انگلیس در خلیج فارس گفت: در ۴۸ ساعت گذشته گفتگوهای سازنده ای با تعدادی از کشورها در این باره داشته ایم.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد یک نیروی اروپایی برای حفاظت از کشتی‌ها گفت: در هفته پیش رو بهترین راه برای کامل کردن این روش با پیشنهاد اخیر آمریکا در این منطقه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جرمی هانت در ادامه مدعی شد:

قصد داشتیم که تلاش‌ها برای حل مشکل نفتکش گریس ۱ که تحریم‌های اروپا را نقض کرد را افزایش دهیم. به دنبال تقابل با ایران نیستیم اما اگر ایران بخواهد تنش‌ها را افزایش دهد، باید هزینه حضور یک نیروی بزرگ غربی در منطقه را بپذیرد.

این دیپلمات انگلیس در ادامه گفت که تمرکز ما بر آزادی نفتکش و خدمه آن است؛ اما چون خود را بر ادامه برجام متعهد می دانیم، اقدام لندن را بخشی از فشار حداکثری آمریکا بر ایران نمی دانیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان