بریتانیا: نامیدی ایران از برجام مجوز حمله آن ها به نفت کش ها نیست | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 14 خرداد 1402 - 14:29

بریتانیا: نامیدی ایران از برجام مجوز حمله آن ها به نفت کش ها نیست

شماره: 7871
Aa Aa

توبیاس الوود با اشاره به نفوذ نیابتی و منفی ایران در سوریه، عراق و بحرین گفته: مصمم هستیم از دارایی‌ها و منافع خود در خاورمیانه دفاع کنیم.

با اعلام معاون وزیر دفاع انگلیس؛
بریتانیا: نامیدی ایران از برجام مجوز حمله آن ها به نفت کش ها نیست

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، توبیاس الوود، معاون وزیر دفاع انگلیس در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز ایران را به بی‌ثبات کردن منطقه متهم کرد.

وی در ادعاهای خود با اشاره به اینکه تنش‌ها در منطقه در حال افزایش است مدعی شد: نباید فراموش کنیم که ایران نفوذ نیابتی و نفوذی منفی در سوریه، عراق، بحرین و همچنین در کشورهای دیگر دارد. این، موجب تنش‌های بیشتر در خاورمیانه شده است. من نا امیدی آنها (ایران) درخصوص توافق هسته‌ای را درک می‌کنم اما این مجوز حمله به نفتکش‌ها در تنگه هرمز نیست.

توبیاس الوود در ادامه در پاسخ به سوالی درباره اعزام نیروی واکنش سریع به منطقه گفت: وزیر دفاع توضیح بیشتری در این زمینه ارائه خواهد داد. ما در خاورمیانه حضور قابل توجهی داریم که هدف آن محافظت از منافعمان در آنجاست. ما می‌دانیم که در خاورمیانه متحدانی هم داریم و با آمریکا همکاری می‌کنیم تا اطمینان یابیم که این منطقه امن است و اطمینان یابیم که تنش‌ها در آنجا کاهش خواهد یافت.

وی همچنین اظهار داشت: ایران نباید هیچ تردیدی داشته باشد که ما مصمم هستیم از دارایی‌ها و منافع خود در خاورمیانه دفاع کنیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان