بسیاری از دستاوردهای مان روز حادثه بیرون می‌آید | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 14:05

بسیاری از دستاوردهای مان روز حادثه بیرون می‌آید

شماره: 20233
Aa Aa

در حوزه هواپیمای بدون سرنشین و پهپادها در تراز جهانی هستیم و دستاوردهای ما ارتش های بزرگ و قدرتمند دنیا را به چالش کشیده است.

حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران؛
بسیاری از دستاوردهای مان روز حادثه بیرون می‌آید

 امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در دیدار جمعی از اساتید سطوح عالی و دروس خارج فقه حوزه علمیه قم و مشهد از نمایشگاه توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه گفت:
امروز مجموعه نیروی هوافضا و بخش‌های مختلف سپاه به‌ویژه حوزه‌های موشکی و پهپادی تبدیل به یک قدرت شده است.
به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد:

امروز در حوزه هواپیمای بدون سرنشین و پهپادها در تراز جهانی هستیم و دستاوردهای ما حرکت‌هایی را که ارتش های بزرگ و قدرتمند دنیا ده‌ها سال قبل از ما شروع به کار کرده‌اند را به چالش کشیده است. بسیاری از دستاوردها نیز وجود دارد که روز حادثه اگر لازم باشد بیرون می‌آید مانند اصابت دشمن در فاصله یک هزار و ۵۰ کیلومتری که البته این‌ها تصادفی نبوده و مرهون عمل به تعالیم اسلام، قرآن و از معجزات الهی است.
حاجی زاده با بیان اینکه در حوزه موشکی از تراز جهانی جلو افتاده‌ایم گفت:

خبر موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته که در مراسم سالگرد شهید طهرانی مقدم گفته شد و قادر است در جو و بیرون از جو مانور داشته باشد متعلق به خیلی وقت پیش است ولی در واقع امروز رسانه ای شده است و در این دستاورد یک جهش نسلی اتفاق افتاده است و تا ده‌ها سال دشمن نمی‌تواند به توانمندی مقابله با این موشک برسد.
او با اشاره به حوزه پدافند گفت:

امروز با لطف خداوند در حوزه پدافند از موشکی و پهپادی گسترش بیشتری داشته ایم به طوری که انواع رادارها در حوزه ها، فرکانس ها، ارتفاع ها و  برد های مختلف و همچنین سامانه های پدافندی ارتفاع پائین، سامانه های برد متوسط تا برد بلند همگی بومی و ساخت داخلی هستند.
وی با بیان اینکه ما در حوزه فضایی اخیراً توانستیم به لطف الهی ماهواره بر قائم ۱۰۰ را پرتاب کنیم که این ماهواره بر سوخت جامد است گفت:

در سال جاری اولین ماهواره را با ماهواره بر قائم ۱۰۰ در مدار قرار خواهیم داد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان