پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 13:47

تبادلات مالی ایران و روسیه باید مستقل از غرب باشد

شماره: 18479
Aa Aa

هیچ کشوری نباید بتواند بر تبادلات مالی ایران و روسیه اعمال فشار کند| ولادیمیر پوتین از رئیسی درخواست کرده سلام‌های گرم او را به رهبر انقلاب برساند.

رئیس جمهور ایران در دیدار رئیس جمهور روسیه؛
تبادلات مالی ایران و روسیه باید مستقل از غرب باشد

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه ایران تعامل با روسیه را در چارچوب یک روابط راهبردی دنبال می‌کند گفت:

روابط دو کشور در عرصه تبادلات تجاری و نیز همکاری‌ها در زمینه انرژی در سطح بالایی جریان دارد اما با توجه به زمینه‌های موجود در دو کشور این مناسبات همچنان ظرفیت زیادی برای گسترش دارند.

به گزارش اسپادانا خبر، او در این دیدار که در حاشیه ششمین دور اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق آباد، پایتخت ترکمنستان انجام شد افزود:

پس از سفر بنده به روسیه سفرهای متقابل متعددی از سوی مقام‌های مربوطه به منظور پیگیری توافق‌های دو کشور صورت گرفته و روند اجرای این توافق‌ها از سرعت مطلوبی برخوردار است.

او بر ضرورت حمایت دو کشور از تقویت کریدور شمال - جنوب تاکید کرد و اظهار داشت:
ایران و روسیه ظرفیت‌های مناسبی برای همکاری در حوزه‌های انرژی از جمله سوآپ دارند.

رئیسی با بیان اینکه مکانیزم‌های لازم برای تقویت روابط بانکی و پولی ایران و روسیه باید به طور مرتب تقویت شود گفت:

تبادلات مالی دو کشور باید در چارچوبی مستقل که سیستم تبادلات مالی غربی گسترش یابد تا هیچ کشوری نتواند بر آن اعمال نفوذ و فشار کند.

رئیس جمهور روسیه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از اینکه به واسطه برگزاری ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر فرصت دیدار مجدد با آیت‌الله رئیسی برای او فراهم شده است گفت:

در ماه‌های اخیر حجم مبادلات تجاری و روابط اقتصادی دو کشور افزایش خوبی داشته که این مسیر باید ادامه یابد.

پوتین همچنین از پیشنهاد رئیس جمهور ایران در زمینه افزایش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های انرژی از جمله سوآپ استقبال کرد.

رئیس جمهور روسیه از رئیسی درخواست کرد که سلام‌های گرم وی را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب برساند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان