چهارشنبه، 8 تير 1401 - 13:33

تحریم برداشته شود یا نشود برای ما فرقی نمی کند

شماره: 15853
Aa Aa

او گفته امروز این توانمندی را داریم که ناوشکن سبک و سنگین بسازیم. برداشته شدن تحریم در حوزه نظامی برای ما فاقد ارزش است.

شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی؛
تحریم برداشته شود یا نشود برای ما فرقی نمی کند

شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در یک نشست خبری به مناسبت هفتم آذر، روز نیروی دریایی ارتش اظهار کرد:

نیروی دریای ارتش افتخار دارد همان ماموریت دوران دفاع مقدس را در دستور کار داشته باشد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

نیروی دریایی امروز در عمق اقیانوس هند و دریای سرخ اسکورت نفتکش ها را انجام می دهد و امنیت را نه فقط برای کشتی های ایران بلکه برای همه کشورها تامین می کند. این نیرو یک نیروی علمی، سیاسی، نظامی، بین المللی است و ما از آخرین دستاوردهای خود رونمایی خواهیم کرد. در رزمایش  ذوالفقار ۱۴۰۰ تجهیزات جدیدی به کار بردیم و بازدارندگی را ارتقاء دادیم. تجهیزات ما به روز و متناسب با تهدیدات است‌. حضور فعالی در منطقه و جهان داریم و در اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند شرکت خواهیم کرد. ما این پیام را به جهان مخابره می کنیم که مردم ایران حامی صلح و دوستی هستند. ما مولفه های دشمن در دریا را بهم زده ایم و در صورت وجود تهدید دشمن مرز جغرافیایی برای نیروی دریایی مفهومی ندارد و ما آماده پاسخ به تهدیدات هستیم.

او گفت:

ماموریت های نیروی دریایی موجب ایجاد آرامش برای کشور می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که با رفع تحریم های نظامی آیا قراردادهایی برای خرید و فروش سلاح داشته‌اید گفت:

تحریم برداشته شود یا نشود برای ما فرقی نمی کند. امروز این توانمندی را داریم که ناوشکن سبک و سنگین بسازیم. برداشته شدن تحریم در حوزه نظامی برای ما فاقد ارزش است. فروش سلاح در حوزه اختیارات من نیست که در این زمینه پاسخ بدهم.

امیر ایرانی در پاسخ به این پرسش که کشور با چه تهدیدهایی در کشتیرانی مواجه است؟ اظهار کرد:

صحنه امروز دریا با وجود تروریسم دریایی با شرایط چند وجهی مواجه شده است. ما با تمام تهدیدات مقابله کرده ایم و امنیت کشتیرانی ایران و منطقه و جهان برقرار است. ناوگروه ۷۷ ام نیروی دریایی با تمام حملات دزدان دریایی برخورد کرده و با آسیبی هم مواجه نشده است. در حوزه ساخت تجهیزات نیز به توانمندی ویژه ای رسیده و می توانیم انواع شناورها را بسازیم. به زودی زیردریایی بعثت را ساخته و رونمایی می کنیم.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان