دوشنبه، 14 آذر 1401 - 8:20

تحریم تسلیحاتی ایران چیز تاثیر گذاری نیست

شماره: 11535
Aa Aa

حسین خانزادی گفته تا همین چند سال گذشته دست ما دراز بود که از جایی اژدر خریداری کنیم اما امروز هرآنچه توپ، اژدر و شناور می خواسته ایم را ساخته ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی؛
تحریم تسلیحاتی ایران چیز تاثیر گذاری نیست

«حسین خانزادی»، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در یک دوره هایی در ارتباط با تهیه اقلام یدکی و تسلیحات به شدت احساس نیاز می کردیم و دنبال این بودیم تا کشوری به ما اژدر و توپ و سلاح یا فن ساختن شناور بدهد خاطرنشان کرد:

امروز به جرات می گویم در نیروی دریایی اینکه تحریم تسلیحاتی برداشته شده یا ادامه پیدا کند چیز تاثیر گذاری نیست چون هرآنچه می خواستیم از انواع توپ و اژدر و شناور را ساختیم.
به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی گفت:

تا همین چند سال گذشته دست ما دراز بود که از جایی اژدر خریداری کنیم  اما با ورود اژدرهای بومی و آزمایش موفق آنها این نیاز کاملا مرتفع شده است. امروز همین اژدر بومی ایران که برای اولین بار در سال 96 تست شد به توانایی چند برابری دست پیدا کرده و چه در حوزه برد اژدر و چه توانایی انهدام و دقت، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته حتی کالیبر اژدرهای خود را به گونه‌ای تعیین کردیم تا به جای تنوع بی حاصل و هزینه زا قابلیت تاکتیکی داشته باشد.
خانزادی اظهارداشت: در حوزه فروش، محور اصلی وزارت دفاع است و وقتی ما در جهاد خودکفایی نداجا نمونه اولیه محصولی را می سازیم به وزارت دفاع می دهیم تا در تعداد انبوه تولید کند و اگر خواست بفروشد.
وی تاکید کرد: محصولات ما در حد بالایی از کیفیت و جذابیت‌های قیمتی قرار دارند و این امکان بسیار بالایی وجود دارد تا در رقابت با نمونه‌های خارجی رقابت موفقی داشته باشند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان