دوشنبه، 13 مرداد 1399 - 13:43

ترامپ، چپ افراطی را مسئول خشونت معترضان خواند

شماره: 10102
Aa Aa

رئیس جمهور آمریکا، معترضان را به استفاده از قدرت ارتش و دستگیری‌ تهدید کرده و گفته جلوی گروه های خشن را گرفته و ریشه آنها را خشک خواهد کرد.

در یک سلسله پیام توئیتری به معترضان مینیاپولیس؛
ترامپ، چپ افراطی را مسئول خشونت معترضان خواند

دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا معترضان در شهر مینیاپولیس را اغتشاش‌گرانی خارج از این ایالت توصیف کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت:

«80 درصد از اغتشاش‌گران شب گذشته در مینیاپولیس از خارج از این ایالت بوده‌اند. آنها در حال آسیب رساندن به کسب‌وکارها (به خصوص کسب‌وکارهای کوچک آمریکایی آفریقایی‌ها)، خانه‌ها و جامعه خوب و سخت‌کوش مینیاپولیس هستند که خواستار صلح و برابری هستند.»

به گزارش اسپادانا خبر، ترامپ در پیام توئیتری دیگری نیز نوشت:

«عبور از مرز ایالت‌ها برای تحریک خشونت، جرم فدرال به شمار می‌آید. شهرداران و فرمانداران لیبرال باید قاطعانه‌تر عمل کنند یا اینکه دولت فدرال قدم می‌گذارد و هر آنچه که باید انجام شود را انجام می‌دهد که شامل استفاده از قدرت نامحدود ارتشمان و دستگیری‌های زیاد است.»

ترامپ پیشتر نیز از احتمال استقرار ارتش در شهر مینیاپولیس خبر داد.

وی که پیش از عزیمت به ایالت فلوریدا برای تماشای پرتاب فضاپیمای دراگون 2 متعلق به شرکت SpaceX صحبت می‌کرد، گفت: «در صورتی که بخواهند در میناپولیس ارتش مستقر کنیم،‌ می‌توانیم به سرعت در آنجا نیرو داشته باشیم.»

پس از مرگ فجیع مرد سیاه‌پوست آمریکایی بر اثر خشونت افسر سفیدپوست، شهرهای مختلف آمریکا به صحنه اعتراضات سراسری به این عادت رفتاری پلیس آمریکا علیه اقلیت رنگین‌پوست این کشور تبدیل شده است.

مردم مینیاپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی‌ها همچنان ادامه دارد و به ایالت‌های دیگر گسترش یافته است.

دونالد ترامپ، چپ افراطی را مسئول خشونت ها از جمله غارت گسترده و به آتش کشیدن اموال دانسته و گفته که آشوبگران به یاد جورج فلوید بی احترامی می کنند.

او گفت:

"نمی توانیم اجازه بدهیم که گروه کوچکی از مجرمان و خرابکاران شهرهای ما را خراب و جوامع ما را تباه کنند. دولت من جلوی گروه های خشن را خواهد گرفت و ریشه آنها را خشک خواهد کرد.

او گروهی ضدفاشیتی به نام "آنتیفا" را به سازمان دادن خشونت ها متهم کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان