جمعه، 2 آبان 1399 - 8:20

ترامپ ایده هفت کشور بزرگ صنعتی جهان را منسوخ شده خواند

شماره: 10108
Aa Aa

او معتقد است این ایده تصویر درستی از واقعیت کنونی جهان را به تصویر نمی‌کشد و می‌خواهد روسیه، کره جنوبی، استرالیا و هند را نیز به اجلاس جی ۷ دعوت کند.

برگزاری اجلاس جی ۷ تا ماه سپتامبر به تعویق افتاد؛
ترامپ ایده هفت کشور بزرگ صنعتی جهان را منسوخ شده خواند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا تصمیم دارد برگزاری اجلاس "جی ۷" در ایالات متحده آمریکا را تا ماه سپتامبر به تعویق انداخته و شمارش کشورهای حاضر در این اجلاس را از جمله با حضور روسیه گسترش دهد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از دویچه وله، او معتقد است ایده هفت کشور بزرگ صنعتی جهان منسوخ شده و تصویر درستی از واقعیت جهان کنونی را به تصویر نمی‌کشد. ترامپ می‌خواهد روسیه، کره جنوبی، استرالیا و هند را به اجلاس جی ۷ دعوت کند.

سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد این اقدام، متحدان سنتی آمریکا را گرد هم‌ خواهد آورد تا در مورد چگونگی برخورد با چین در آینده تبادل نظر کنند.

این اجلاس هر سال در یکی از کشورهای گروه ۷ برگزار می‌شود. هفت کشور بزرگ صنعتی جهان یعنی آمریکا، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، ژاپن، کاناداد و آلمان باید با تصمیم دونالد ترامپ برای دعوت از سایر کشورها از جمله روسیه به اجلاس جی ۷ در آمریکا موافقت کنند.

اجلاس جی ۷ ابتدا قرار بود دهم تا دوازدهم ژوئن در محل اقامت رئیس‌جمهور آمریکا در کمپ دیوید برگزار شود اما کاخ سفید ماه مارس اعلام کرد که به دلیل پاندمی کرونا این اجلاس به صورت کنفرانس ویدیویی برگزار می‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش ناگهان اعلام کرد کشورش در حال خروج از بحران کروناست و اجلاس جی هفت می‌تواند به صورت حضوری برگزار شود. او ابتدا کمپ دیوید را به عنوان محل برگزاری پیشنهاد کرد اما بعد تغییر نظر داد و گفت محل برگزاری اجلاس سران هفت کشور صنعتی باید در کاخ سفید باشد.

ترامپ گفت حضور سران و رهبران کشورهای صنعتی جهان در واشنگتن می‌تواند برای همه نشانه مهمی از عادی شدن شرایط باشد.

سخنگوی دولت آلمان در واکنش دعوت ترامپ اعلام کرد صدراعظم این کشور از دعوت ترامپ سپاسگزار است اما به دلیل شرایط عمومی پاندمی کرونا نمی‌تواند به این دعوت پاسخ مثبت ده".

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان