جمعه، 20 تير 1399 - 7:59

ترامپ تهدید کرد همه شبکه های اجتماعی را تعطیل خواهد کرد

شماره: 10061
Aa Aa

ترامپ از شبکه های اجتماعی خواسته خود را پاکسازی کنند؛ با قدرت آنها را وادار به پذیرش مقررات خواهیم کرد. در غیر این صورت تعطیل می شوند.

در پی اختلاف با شبکه اجتماعی توئیتر؛
ترامپ تهدید کرد همه شبکه های اجتماعی را تعطیل خواهد کرد

رئیس جمهوری آمریکا در پی اختلاف با شبکه اجتماعی توئیتر از طریق حساب کاربری خود در این شبکه تهدید کرد که از دسترسی مردم کشورش به شبکه های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، دونالد ترامپ در توئیتر نوشت:

جمهوری خواهان احساس می کنند که شبکه های اجتماعی روی هم رفته صدای محافظه کاران را خاموش و از رسیدن سخنان و نظرهای آنان به مردم جلوگیری می کنند. در نتیجه پیش از اینکه اجازه دهم چنین اتقاقی رخ دهد یا با قدرت آنها را در وادار به پذیرش مقررات و عمل در چارچوب قوانین و در غیر این صورت همه آنها را تعطیل خواهیم کرد. ما در سال ۲۰۱۶ نیز شاهد تلاش شبکه های اجتماعی برای رسیدن به چنین مقصودی بودیم اما موفق نشدند و شکست خوردند. ما نمی توانیم اجازه دهیم یک نسخه پیچیده تر از همان قضه دوباره رخ دهد. همان گونه که نمی توانیم اجازه دهیم رای گیری گسترده  با ای میل (پست الکترونیک) در این کشور برگزار شود زیرا هر کسی می تواند اقدام به تقلب، جعل و دزدی آرای مردم کند و هر کس که بیشتر تقلب کرده باشد، پیروز میدان مبارزه خواهد بود که درست همانند عملکرد شبکه های اجتماعی است. پس هم اکنون خود را پاکسازی کنید.

پیش تر، توئیتر برای نخستین بار توئیت‌های ترامپ را درباره رای‌گیری پستی «گمراه کننده» خوانده و با فراهم کردن گزینه راستی‌سنجی برای پیام های توئیتری رئیس‌جمهوری آمریکا، صحت اطلاعات و ادعاهای او را زیرسوال برد.

به گفته سخنگوی توییتر، از آنجا که این توییت‌های ترامپ، حاوی اطلاعاتی گمراه کننده درباره فرآیندهای انتخاباتی بوده، برچسب گذاری می‌شوند تا اطلاعات درست درباره رای‌گیری پستی در اختیار کاربران قرار گیرد.

ترامپ نیز توییت کرد که این شبکه اجتماعی در انتخابات ۲۰۲۰ مداخله کرده و آزادی بیان را سرکوب می‌کند.

به گفته سخنگوی توییتر، برخورد اخیر با ترامپ در راستای سیاست جدید این شبکه اجتماعی برای محدود کردن انتشار محتواهای مخرب و گمراه کننده درباره همه‌گیری کروناست.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان