جمعه، 26 شهريور 1400 - 14:00

ترامپ: زندگی روزمره مردم ایران با مفهوم نوروز در تضاد است

شماره: 7141
Aa Aa

در بخشی از پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا ادعا شده که مردم ایران در زیر فشار نظام ایران قرار داشته و نمی‌توانند به طور کامل در شادی این ایام شریک باشند.

در پیام نوروزی کاخ سفید اعلام شد؛
ترامپ: زندگی روزمره مردم ایران با مفهوم نوروز در تضاد است

رئیس‌جمهور آمریکا در پیام نوروزی کاخ سفید به تکرار ادعا‌های خود پرداخته و مدعی شد که در مقابل خواسته‌های مردم ایران سکوت نخواهد کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی نوروزی نوشت تبریکش را به کسانی که عید باستانی نوروز را در ایالات متحده و جهان جشن می‌گیرند، می‌فرستد.

وی افزوده است: نوروز زمانی ویژه برای جشن و شکرگزاری در غرب آسیا و آسیای مرکزی علی الخصوص ایران محسوب می‌شود تا گردهم بیایند و درحالیکه با یک احساس خوش بینی تازه برای آمدن بهار آماده می‌شوند بر نعمت‌های سال گذشته تأمل کنند.

دونالد ترامپ در ادامه پیام خود به تکرار ادعا‌های واهی خود پرداخته و مدعی شده است که مردم ایران در زیر فشار نظام ایران قرار دارند و نمی‌توانند به طور کامل در شادی این ایام شریک باشند.

وی با بیان اینکه مردم ایران خواهان بازپس‌گیری تاریخ پرافتخار، فرهنگ رسا و جایگاه راستین خود در جهان هستند گفت که زندگی روزمره مردم ایران با مفهوم نوروز – که به معنای روز نو است – در تضاد می‌باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه با ابراز همبستگی با مردم ایران اظهار کرد که نظام ایران را محکوم می‌کند.

وی در ادامه نامه خود نوشته است که هرگز در مقابل خواسته‌های مردم ایران سکوت نمی‌کند و مبارزه برای حقوق بشر را از یاد نخواهد برد.

ترامپ در انتهای این نامه گفته است که در جشن نوروز به مردم سراسر جهان می‌پیوندد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان