دوشنبه، 5 اسفند 1398 - 8:17

تعدادی از نمایندگان مجلس ایران از دولت به دیوان محاسبات شکایت کردند

شماره: 8360
Aa Aa

سیدمهدی فرشادان می گوید دولت اغلب مصوبات مجلس را اجرا نکرده و یا آن ها را به صورت دلخواه خودش اجرا می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس خبر داد؛
تعدادی از نمایندگان مجلس ایران از دولت به دیوان محاسبات شکایت کردند

سیدمهدی فرشادان، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دولت برای اجرا نکردن قوانین مصوب مجلس گفت: طبق اطلاعی که به دست آورده‌ایم، دولت متأسفانه اغلب مصوبات مجلس را اجرا نمی‌کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، وی با تأکید بر اینکه دولت، مصوبات مجلس را به صورت دلخواه خودش اجرا می‌کند اظهار داشت:

بعضا مشاهده شده که مجلس در مواردی از جمله بودجه‌های سنواتی مصوباتی دارد اما دولت با توجیه اینکه توان اجرای آنها را ندارد، آیین‌نامه‌های مربوطه را تصویب نمی‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: ضررهای ناشی از اجرا نکردن قانون بیشتر از اجرا کردن قوانین ناقص است. شاید در برخی موارد مصوبات و قوانین مجلس واقعا دارای اشکالاتی باشد اما این دلیلی بر اجرا نکردن آنها از سوی دولت نیست.

فرشادان ادامه داد: دولت می‌تواند برای اصلاح قوانین مجلس، لوایحی ارائه کند تا مصوبات اصلاح شود، نه اینکه با توجیه اینمه مصوبات غیرکارشناسی و ناپخته است، آنها را اجرا نکند، این برای کشور اسیب‌زاست.

وی اضافه کرد: بر همین اساس، تعدادی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به دیوان محاسبات، شکایت خود را از دولت درباره اجرا نکردن قانون اعلام کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: امیدواریم دیوان محاسبات به موضوع شکایت نمایندگان رسیدگی کرده و نظر کارشناسی و قانونی خود را اعلام کند؛ تخطی از اجرای قانون برای کشور پسندیده نیست.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان