حتی در دوران ساسانیان نیز بی حجابی نداشتیم | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 30 شهريور 1402 - 22:00

حتی در دوران ساسانیان نیز بی حجابی نداشتیم

شماره: 22409
Aa Aa

برخی اذعان دارند که چرا می‌خواهید حجاب را اجباری کنید؟ ما در دنیا حجاب اجباری نداریم بلکه بی‌حجابی اجباری داریم چرا که حجاب مسئله فطری و ذاتی است.

مهدی طائب، رییس شورای قرارگاه راهبردی عمار؛
حتی در دوران ساسانیان نیز بی حجابی نداشتیم

 مهدی طائب، رییس شورای قرارگاه راهبردی عمار در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و ۱۵ خرداد در حوزه علیمه سفیران هدایت بیرجند اظهار داشت:

هدف امام خمینی (ره) در بسیج همه ملت برای انقلاب ایجاد جامعه‌ای اسلامی و سالم بود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، وی بیان کرد:

وقتی خبر شهادت حاج مصطفی را به امام خمینی (ره) می‌دهند، این شخصیت بزرگ دنیای اسلام می‌فرمایند که «خداوند الطاف خفیه‌ای دارد و شهادت حاج آقا مصطفی از آن الطاف خفیه است».

وی در مورد حجاب نیز گفت:

برخی اذعان دارند که چرا می‌خواهید حجاب را اجباری کنید؟ من در پاسخ می‌گوییم ما در دنیا حجاب اجباری نداریم بلکه بی‌حجابی اجباری داریم چرا که حجاب مسئله فطری و ذاتی است. در ایران هرگز بی‌حجابی حتی در دوران ساسانیان براساس نقاشی‌های این زمان نداشتیم به عنوان مثال رضاشاه سرنیزه گذاشت که باید زنان بی‌حجاب اجباری باشند.

وی با بیان این که شما دینی در عالم سراغ ندارید که بی‌حجابی را ترویج کند عنوان کرد:

در تمام ادیان حجاب وجود داشته است، خدای متعال دینش و مومنین به دین خود را در شرایط سخت مورد حمایت قرار می‌دهد.

رییس شورای قرارگاه عمار به تشریح آیه "وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَ مِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ" که در آرم سپاه پاسدران هم حک شده پرداخت و گفت:

اگر در برابر دشمنان تمام توان خودمان را برای دفاع به کار ببریم، دشمن می‌ترسد و اینکه گفته می‌شود که قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران بازدارنده است برگرفته از همین آیه است. در رأس آیه مذکور این است که هر آنچه می‌توانید از نیرو فراهم کنید تا به وسیله آن دشمنان خدا و خودتان را بترسانید و خداوند خود هم یاریگر مسلمانان است.

طائب خاطرنشان کرد:

یکی از ویژگی‌های فتنه این است که ریزش و رویش دارد و فتنه لازمه جامعه است که باید تمام تلاش ما پیروزی در فتنه‌ها باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان