چهارشنبه، 8 تير 1401 - 13:49

حضور کشورهای غیردوست در آب‌های منطقه هیچ توجیهی ندارد

شماره: 17367
Aa Aa

اگر برای دید و بازدید و تبادل دانش می‌خواهند بیایند مشکلی نیست اما جمهوری اسلامی نمی‌پذیرد آن ها بخواهند در حوزه برقراری امنیت ورود پیدا کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران؛
حضور کشورهای غیردوست در آب‌های منطقه هیچ توجیهی ندارد

شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین استقبال همزمان از ناوگروه 80 رزمی، آموزشی و ناوگروه اعزامی به رزمایش  آیونز 2022 (آیمکس) هندوستان در «بندر گوا» گفت:

پیام ما برای کشورهای غیردوست غیرمنطقه این است که اقتدار لازم در منطقه ما وجود دارد و حضور آن‌ها در آب‌های این منطقه هیچ توجیهی ندارد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، او گفت:

بیشتر کشورها در این رزمایش فقط ناظر فرستاده بودند حتی کشورهایی که از نظر مرز و فاصله دریایی نزدیک‌تر بودند اما از آنجا که تفکر ما حضور دائمی در عمق اقیانوس و همه صحنه‌ها است یکی از موئلفه‌های دیپلماسی دفاعی و دریایی‌ جزو اولویت‌ها است و حتما در این مناطق حضور پیدا می‌کنیم. هدف ما این بوده که خودمان را ثابت و توان دفاعی کشورمان را ارائه کنیم، فرهنگ بشردوستانه ایرانی‌ها و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به جهان معرفی کنیم چون بخشی از تمریناتی که در این رزمایش اجرا شد، کمک‌های بشردوستانه بود که ما در این کمیته نیز کُرسی ریاست را داریم و در کنار همه این‌ها می‌خواهیم به کشورهای همسایه نیز اعلام کنیم که مطمئن باشند برقراری امنیت در حوزه دریا به‌ویژه در منطقه شمال اقیانوس هند به دست خودمان قابل انجام است و صرفا باید بیشتر به همدیگر نزدیک شویم و دل‌ها کنار هم قرار بگیرد.

او با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با اجرای چنین رزمایش‌هایی همواره امنیت را برقرار کنیم گفت:

پیام ما برای کشورهای غیردوست غیرمنطقه این است که اقتدار لازم در منطقه ما وجود دارد و حضور آن‌ها در آب‌های این منطقه هیچ توجیهی ندارد. اگر برای دید و بازدید و تبادل دانش می‌خواهند بیایند مشکلی نیست اما اینکه بخواهند در حوزه برقراری امنیت ورود پیدا کنند باید بگوییم که امروز جمهوری اسلامی ایران چنین موضوعی را نمی‌پذیرد زیرا دستاوردهای جوانان برومند ایران بر روی آب و در عمق دریاها و اقیانوس‌ها مشهود است و همه ماموریت‌ها را به نحو احسن انجام می‌دهند.

 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان