چهارشنبه، 14 خرداد 1399 - 6:53

خبر بازداشت بهاره هدایت تایید شد

شماره: 9244
Aa Aa

در حالی که نهاد بازداشت کننده مشخص نیست محمود نیلی گفته معاون فرهنگی دانشگاه تهران پیگیر این ماجرا و در جریان آن است؛ امیدواریم کاری از دست ما ساخته باشد.

با اعلام رییس دانشگاه تهران؛
خبر بازداشت بهاره هدایت تایید شد
بهاره هدایت، دانشجوی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران، فعال سیاسی و عضو سابق تحکیم وحدت بازداشت شد. دلیل این بازداشت اعلام نشده است.
شورای صنفی دانشجویان ایران در بیانیه‌ای نوشت:
«بهاره هدایت، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی و زندانی سیاسی پیشین، دوشنبه ۲۱بهمن پس از احضار به حراست دانشگاه تهران ناپدید شده است و تاکنون نهاد بازداشت کننده، دلیل آن و مکان نگهداری هدایت نامشخص است.»

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از رویداد ۲۴، بهاره هدایت یک روز قبل از بازداشتش در توییتی از احضار خود به یک نهاد اطلاعاتی خبر داده بود و نوشت:

«برای روز چهارشنبه ۲۳ بهمن احضار شدم. دلیل احضار هم روشن نیست. صبح چهارشنبه میروم ببینم چی می‌شود.»
 
هدایت در ادامه بنا به تجربه پیشین خود نوشته بود احضار فعالین سیاسی با هدفش فلج کردن کنش سیاسی انجام می‌شود بنابراین نباید آن را پوشیده نگه داشت.

این آخرین پیامی است که بهاره هدایت منتشر کرده و پیام بعدی از سوی برخی دانشجویان دانشگاه تهران و نزدیکان او منتشر شده است؛ «بهاره هدایت از حراست برنگشته است.»

در ساعت‌های اولیه، حراست دانشگاه تهران نسبت به بازداشت یا دلیل گم شدن بهاره هدایت ابراز بی اطلاعی کرده است. ریحانه طباطبایی، عضو حزب اتحاد ملت به مفقود شدن بهاره هدایت بعد از مراجعه به حراست اشاره کرده و در توییتر خود نوشت:

«بهاره هدایت صبح دانشگاه بوده که بهش زنگ میزنند به ساختمان حراست بیاید. او آنجا و گوشیش خاموش است تا الان و هیچ خبری از او نیست! حراست می‌گوید ما با او کار اداری داشتیم و ۲۰ دقیقه بیشتر اینجا نبود! هیچ خبری از او نیست و همه نگران هستیم.»

ضیا نبوی نیز در توییتر خود نوشت: «طبق گفته دانشجویان دانشگاه تهران، بهاره هدایت ظهر امروز توسط حراست دانشگاه تهران احضار شده و پس از مراجعه به آنجا دیگر خبری از او در دست نیست.»

اکانت توییتری تشکل‌های اسلامی دانشجویان متحد نیز اعلام کرده پیگیری‌ها از حراست دانشگاه تهران به نتیجه نرسیده است.

محمود نیلی احمد آبادی، رییس دانشگاه تهران گفته «به من گزارش داده شده و معاون فرهنگی ما (مجید سرسنگی) پیگیر ماجرا و در جریان است. امیدواریم کاری از دست ما ساخته باشد. دیروز خانم بهاره هدایت بازداشت شده و هنوز ما دیداری با او نداشتیم.»

نیلی احمد آبادی در پاسخ به این سوال که هدایت توسط کدام نهاد امنیتی و با چه اتهامی بازداشت شده است؟ گفت: «این جزییات را ما خبر نداریم و حراست می‌داند. »

پیش تر، بهاره هدایت در سال ۸۸ و به خاطر اتهاماتی همچون فعالیت تبلیغی علیه نظام، مصاحبه با رسانه‌های بیگانه، توهین به مقامات کشور، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی، ورود غیرقانونی و تخریب در دانشگاه امیرکبیر هنگام ورود مهدی کروبی به این دانشگاه بازداشت و از سوی قاضی مقیسه به ۷ سال و نیم حبس محکوم شده بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان