شنبه، 27 شهريور 1400 - 8:31

خطیب جمعه اصفهان: ناوگان میلیاردی آمریکا با یک موشک نابود می‌شود‌

شماره: 7559
Aa Aa

طباطبایی نژاد گفته: حدود ۶۰۰ راکت از سمت عزیزان فلسطینی به سمت تل آویو پرتاب شد و صهیونیست ها متوجه شدند گنبد آهنین آن‌ها به درد نمی‌خورد.

اگر بترسیم، مومن نیستیم؛
خطیب جمعه اصفهان: ناوگان میلیاردی آمریکا با یک موشک نابود می‌شود‌

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، سید یوسف طباطبایی نژاد، در خطبه های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان بر همگان واجب است، حتی اگر‌ فردی به دلیل مریضی یا هر عذر دیگری روزه نمی‌گیرد حق حرمت‌شکنی ماه رمضان را ندارد.

وی افزود: همیشه همه موارد با تذکر و نصیحت درست نمی‌شود و لازم است جلوی برخی افراد گرفته شود. ماه‌ رمضان ویژگی‌های خاص خود را دارد، به عنوان مثال تورات در ششم ماه رمضان، انجیل در دوازدهم، زبور در هجدهم و قرآن کریم در شب قدر نازل شده که ‌نشان می‌دهد رمضان از قدیم‌الایام یک ماه‌ خاص بوده است.

امام جمعه‌ اصفهان ادامه داد: حدود ۶۰۰ راکت به سمت تل اویو از سمت عزیزان فلسطینی پرتاب شد که در نتیجه صهیونیست ها متوجه شدند گنبد آهنین آن‌ها به درد نمی‌خورد.

وی افزود: این اتفاق از نظر ما یک پیروزی بود و البته حماس اعلام کرد که اگر آتش بس اعلام نکرده بودند موشک‌های بیشتری به سمت آن‌ها پرتاب شده بود.

طباطبایی نژاد گفت: عده اندکی از مسلمانان که در نزدیکی صهیونیست ها هستند پوزه اسرائیلی‌ را به با کمک خداوند به خاک خواهند مالید.

وی اظهار کرد: ما باید به قرآن گوش دهیم که می‌فرماید اگر مومن باشید، شما بالاتر هستید. نترسید و سست نشوید" بنابراین تا شنیدیم ناوگان جنگی آمریکا در خلیج فارس است نباید بترسیم که اگر ترسیدیم مومن نیستیم.

امام جمعه اصفهان افزود: ناو آبراهام لینکن به نقاط مختلف جهان می‌رود و خرج این ناو را آمریکا نمی دهد بلکه امارات متحده عربی و بقیه کشور‌های مطیع ایالات متحده این مخارج را تامین می کنند.

وی درباره حرکت ناو ابراهام لینکن به سمت خلیج‌فارس گفت: ناوگان میلیاردی آن‌ها با یک موشک نابود می شود البته اگر بخواهند اقدامی انجام دهند با ده‌ها موشک تهدید خواهند شد چرا که در آن زمان دیگر دست مسئولان نیست که بخواهند محتاطانه کاری انجام دهند و دست رهبر عزیزمان است.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: همه ما آماده پشت رهبرمان هستیم و دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند‌ بکنند‌. اگر استقامت و تقوا داشته باشیم می‌توانیم پیروز شویم. اگر مومن هستید زمانی که جنسی کم می‌شود از خانه‌هایتان بیرون بیاورید نه اینکه تازه بخرید و کمتر کنید. وقتی خبر گرانی بنزین شنیده شد برخی با بی‌آبرویی صف بنزین تشکیل دادند.

وی تصریح کرد: اگر ما استقامت و توکل به خدا داشته باشیم، هیچ کسی نمی‌تواند هیچ غلطی با ما بکند و همانند همیشه سربلند خواهیم بود‌‌. اوایل انقلاب سعی داشتند که کسی سلاح به ما ندهد اما اکنون می‌ترسند که ما به کسی اسلحه نفروشیم.

طباطبایی‌نژاد گفت: البته ما همانند غربی ها نیستیم که به کسی چیزی را یاد ندهیم و اگر کسی بخواهد طریقه ساخت موشک و اسلحه را به آن‌ها آموزش دهیم می دهیم و از این کار ترسی نداریم.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: در هفته گذشته شورای امنیت و رئیس جمهور کار پسندیده‌ای انجام دادند و برای اعضای برجام مهلت ۶۰ روزه تعیین کردند. در صورت ادامه کوتاهی از سمت آن‌ها پای دستور آن‌ها نخواهیم ایستاد. حدی که برای ما برجام تعیین کرده است در صورت ادامه کوتاهی کشورهای عضو برجام ما از بخشی از تعهدات خودمان دست خواهیم کشید و این اقدام قانونی خواهد بود.

وی گفت: در قرآن هم آمده است اگر با کسی عهدی بستید به آن پایبند باشید اما اگر طرف مقابل به تعهد خود عمل نکرد از تعهد دست بکشید و تعهد خود را بشکنید.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان