خطیب جمعه تهران: انقلاب اسلامی دنباله آرزوهای پیامبر اسلام(ص) است | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 17 خرداد 1402 - 4:48

خطیب جمعه تهران: انقلاب اسلامی دنباله آرزوهای پیامبر اسلام(ص) است

شماره: 7202
Aa Aa

حاج‌علی‌اکبری خواسته تا با ثروت‌های حرام جدی‌تر از قبل برخورد شود؛ باید دست‌‌های فاسد و فاسق که علیه اقتصاد نقش‌آفرینی می‌کنند، قطع بشود.

امیدواریم خدا این انقلاب را به ظهور موعود الهی برساند؛
خطیب جمعه تهران: انقلاب اسلامی دنباله آرزوهای پیامبر اسلام(ص) است

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان این‌که "انقلاب اسلامی، دنباله بعثت و آرزوهای پیامبر اسلام(ص) است و امیدواریم خدا این انقلاب را به ظهور موعود الهی برساند"، گفت: عترت و قرآن در حقیقت یکی هستند و هر دو دستاورد بزرگ برای جهان بشریت است؛ یکی نقشه راه سعادت انسان است که قرآن کریم است و شبیه و نظیری میان کتاب‌های آسمانی ندارد و پیام بعثت هم بازگشت به قرآن است.

وی با اشاره به روز 12 فروردین که به‌عنوان روز جمهوری اسلامی نامگذاری شده گفت:‌ امام خمینی(ره) فرمودند صبحگاه 12 فروردین که نخستین روز حکومت الله بر جهان است از بزرگترین اعیاد ملّی و مذهبی ماست.

امام جمعه موقت تهران راجع به بیانات نوروزی رهبر انقلاب گفت: سخنرانی‌ ابتدای هر سال رهبر انقلاب یک سخنرانی متفاوت، الهام‌بخش و راهبردی است که نباید به‌سادگی از کنار آن عبور کرد. این سخنرانی برای جامعه جوان و مدیران و مسئولان و همه الهام‌بخش است. باید با مراجعه به آن، برداشت کنیم و مسیر خود را انتخاب کنیم و مراقب باشیم به فراموشی سپرده نشود.

حاج‌علی‌اکبری با تذکر اینکه برنامه دشمن، ضربه زدن به اراده ملّی ما است تصریح کرد: انتخاب شعار سال، یکی از روش‌های عالمانه و کارشناسانه برای تقویت اراده ملّی ما است که خواسته‌ها و آرزوهای عمومی را در یک نکته اصلی تجمیع می‌کند تا ملّت عزیز ما بتواند قدم‌های بلند را به‌سوی روزهای بهتر بردارند.

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: رهبر انقلاب، سال‌ها پیش دست دشمن را خواندند و نسخه اقتصاد مقاومتی را پیشِ‌روی ما قرار دادند و برای تبدیل آن به گفتمان غالب، ارکان و لوازم آن را به ‌عنوان شعار هر سال تبدیل کردند.

وی درباره شعار سال 98 گفت: رونق تولید، به‌منزله روح اقتصاد مقاومتی است. نباید با این نام‌گذاری برخورد شعاری کنیم و با اقدامات عالمانه، همه امکانات برای تحقق این شعار بسیار مهم و حساس در دستور کار همه قرار گیرد. اگر تولید رونق بگیرد، هم کالا افزایش پیدا می‌کند و با قحطی مقابله می‌شود، هم تورم کنترل می‌شود و کاهش قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود و هم وابستگی ما به کالاهای خارجی کاهش پیدا می‌کند. همچنین نیاز ما به ارز خارجی کاهش پیدا می‌کند و اشتغال جوانان تقویت می‌شود و بیکاری نیز مهار می‌شود.

خطیب نماز جمعه تهران با تأکید به اینکه رونق تولید، زمینه پیشرفت در همه زمینه‌ها را فراهم می‌کند تصریح کرد: تحقق شعار سال 98، درآمدهای عمومی و درآمد دولت را افزایش می‌دهد و امید به آینده را در نسل جوان تقویت می‌کند. همچنین زمینه صادرات فراهم می‌شود و سرمایه‌های خارجی را آسان‌تر جذب می‌کند.

حاج‌علی‌اکبری گفت: با رونق تولید است که اقتصاد در برابر تحریم‌ها و تکانه‌های خارجی و خصومت دشمنان، مقاوم می‌شود و استقلال آن تأمین می‌شود.

حاج‌علی‌اکبری ظرفیت‌های عظیم کشور برای تحقق شعار رونق تولید را مورد توجه قرار داد و گفت: بازار بزرگ 80میلیونی داخلی و بازار 600میلیونی که در همسایگی ما قرار دارد در اختیار ماست و جایگاه رفیعی که ایران در سیاست منطقه‌ای و جهانی دارد، ظرفیت‌های ما است.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین ظرفیت کشور ما، نیروی انسانی تربیت‌شده‌ای است که جزء رویش‌های انقلاب است. علاوه بر این، امکانات زیرساختی خوبی وجود دارد که در پهنه عمومی کشور فراهم است.

خطیب نماز جمعه تهران وجود تدبیر، برنامه‌ریزی، شجاعت و روحیه جهادی را برای استفاده از ظرفیت‌های کشور ضروری دانست و گفت: همچنین نیاز داریم به انسجام ملّی و وحدت سراسری برای اینکه به چنین هدفی دست پیدا کنیم.

وی با تذکر اینکه "موانعی برای تحقق شعار سال وجود دارد که باید با آن‌ها بجنگیم"، تصریح کرد: برخی موانع فرهنگی وجود دارد؛ مثل تنبلی و مصرف‌گرایی و گرایش به کالاهای خارجی و احتکار خانگی و خلأهایی که در ارتباط با مهارت‌ها داریم، همچنین در بخش‌های گوناگون مشکلات ساختاری و مدیریتی داریم که آن‌ها را هم باید برطرف کنیم. قوانین دست‌وپا‌گیر را باید حذف و نظام بانکی را اصلاح کنیم.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: با ثروت‌های بادآورده و حرام باید جدی‌تر از قبل مبارزه و برخورد شود و دست‌‌های فاسد و فاسق که در اقتصاد ملّی رخنه می‌کنند و به‌نیابت از دشمن، علیه اقتصاد ما نقش‌آفرینی می‌کنند، قطع بشود تا مسیر برای شکوفایی و تولید باز شود. همچنین باید با واردات بی‌رویه و غیرضروری مقابله بشود و با استفاده شایسته‌ و افزایش بهره‌وری از ظرفیت‌ها، بتوانیم در ارتباط با شعار سال، قدم‌های بزرگی را برداریم.

وی با اشاره به سیل روزهای اخیر در کشور  گفت:‌ اگر این بشارت که آسمان با ما آشتی کرده و ترسالی به‌جای خشکسالی آغاز شده درست باشد، خیلی بشارت بزرگی است. اگر حتی مقطعی هم باشد این موهبت الهی است و نباید دشواری‌های پیش‌آمده ما را از شکرگزاری نعمت عظیمی که شامل حال ما شده غافل کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد:  شکر عملی یعنی آمادگی ما برای استقبال از بارش‌هایی که در پیش خواهد بود وگرنه فرصت به تهدید تبدیل می‌شود و متأسفانه در برخی نقاط کشور هم این مسئله رخ داد. مدتی است که خوزستان و اکثر شهرهای دیگر هم به این مسئله مبتلا شدند و اوج موضوع در گلستان، مازندران به‌ویژه در آق‌قلا و گمیشان اتفاق افتاده است. اتفاق غافلگیرکننده‌ای که در شیراز رخ داد و آسیب‌های وسیعی که به باغات، جاده‌ها و زیرساخت‌ها وارد آمد و البته به‌سوگ نشستن ده‌ها خانواده اتفاقاتی است که متأسفانه رخ داده و باید به‌امید خدا با درس‌هایی که گرفتیم خود را برای امدادرسانی همچنانی که شروع شده با سرعت عمل آماده کنیم و این کار را ادامه دهیم.

حاج‌‌علی‌اکبری با ابراز اینکه "اولویت ما عبارت است از امداد و نجات و رسیدگی به خانواده‌هایی که آسیب دیدند"، تصریح کرد: حاشیه‌ها را باید کنار گذاشت و علاقه‌مندان به جناحی‌سازی مسائل یا کسانی که تحلیل‌های سطحی دینی ارائه می‌دهند نباید وارد شوند و همه باید آماده امدادرسانی بیشتر و کاهش آلام و البته پیشگیری از رخ دادن اتفاقاتی مشابه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه خوب است و در حال اتفاق افتادن است این‌که امروز همه مسئولین در قوای مختلف در وسط این میدان حضور دارند؛ قوای مسلح و نیروهای مردمی مجاهدانه در حال خدمت هستند و در کمتر جایی این‌طور وحدت و همدلی را در دنیا شاهدیم.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان