شنبه، 5 بهمن 1398 - 17:52

خطیب جمعه تهران: دشمن در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ می کند

شماره: 8731
Aa Aa

امامی کاشانی گفته نقشه دشمن است که می گویند جمهوری اسلامی می گوید یهود نباشد. یهودیان با صهیونیسم مقابله می‌کنند. صیهونیسم ضد خدا است.

دشمن با خدا می جنگد؛
خطیب جمعه تهران: دشمن در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ می کند

به گزارش اسپادانا خبر، امامی کاشانی در خطبه‌ اول نماز جمعه تهران با اشاره به هفته وحدت گفت: پیغمبر اکرم اسوه و مقتدای سراسر نور و عزیز ترین و کامل ترین انسان از بدو خلقت است. از بدو خلقت که حدود ۱۰ هزار سال از ولادت حضرت آدم گذشته بود، پیامبر اسلام در سال عام‌الفیل به دنیا آمده بود و تا امروز انسانی به کاملی رسول اسلام نیامده است.

وی با اشاره به خلقیات رسول اکرم(ص) گفت: پیامبر(ص) همیشه با تبسم به دیگران پاسخ سلام می‌دادند یا سوال می‌پرسیدند؛ می‌گفتند اگر کسی بدی کسی را نزد من بگوید ممکن است قلب من نسبت به این فرد کدورتی پیدا کند.

امامی کاشانی بیان کرد: پیامبر قبل از اینکه حاکم اسلامی و آورنده دین باشد، تمام وجود مبارکش اخلاق حسنه بود، پیامبر اینچنین نبود که بخواهد در مورد کسی که کدورتی در قلب از او دارد به او تبسم کند اما انسان های عادی چه بسا با کسی خوب نباشند اما در ظاهر با او گرم بگیرند.

وی ادامه داد: پیامبر می‌فرمایند یکی از حالات کسی که میخواهد شبیه من باشد این است که در قلبش، گفتارش، شنیدنش، قدم، راه و زندگیش نور باشد.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: در تهمت ها، دروغ‌ها، آبروریزی‌ها، بردن عزت‌ها و در کنجکاوی عیب‌ها که در جامعه ما شیوع دارد چه نسبتی با پیامبر(ص) وجود دارد؟ ما باید در روز ولادت پیامبر حالاتش را ببینیم و خودشان می فرمایند که ما شبیه به ایشان بشویم.

وی با اشاره به تغییر قیمت نرخ بنزین گفت: آن طوری که به من توضیح دادند درباره مسئله بنزین دولت و مجلس و همان فرهیختگانی که مربوط به مسائل اقتصادی هستند، تصمیم گرفته‌اند. باید به اجرای این طرح توجه کرد، باید دقت و نظارت کرد. آن کسی که کالا و جنس می فروشد انصاف داشته باشد، چه ربطی دارد که اگر بنزین گران شد آن کار و کالا هم گران شود؟

وی تاکید کرد: هم اجرایی شدن و هم نحوه اجرایی شدن این طرح مهم است. نباید همه بگویند حالا که بنزین گران شده است مابقی کالاها هم باید گران شود. باید شبیه پیامبر(ص) شد. گرانی بنزین چه ربطی به خانه و میوه و اجناس دارد که گران شوند؟ باید انصاف باشد.

وی در پایان خطبه نخست تاکید کرد: تا زمانی که در کشور انصاف و شباهت به پیامبر(ص) نباشد این راه سر انجامی پیدا نمی‌کند.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران گفت: مساله وحدت مسلمانان قبل از انقلاب و از سوی علمای بزرگ شیعه و سنت مطرح شده و مساله بسیار ضروری است.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) مبنی بر اینکه وقتی امت نسبت به هم کینه نورزند و با هم صمیمی باشند، دشمن بر آنها مسلط نخواهد شد، گفت: دشمن وقتی مسلط می‌شود که دل‌ها نسبت به هم کینه داشته باشد و نکته مهم اینجاست که الان جهان ما و جهان اسلام به چه صورتی است؟ استکبار چه می‌گوید؟ چه برنامه‌ای دارد؟

وی با اشاره به سخنان رهبری در اجلاسیه مجمع تقریب مذاهب یادآور شد: دشمن کار نظامی نمی‌کند بلکه در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کرده و در آنجا کار خودش را انجام می‌دهد؛ وقتی به سراغ حاکمانی عربی اسلامی بیاید سلاحش برنده‌تر است.

امام جمعه موقت تهران بابیان اینکه دشمن با خدا می جنگد، گفت: کسانی که یمن و فلسطین را اینچنین به خاک و خون می‌کشند، اینها با برنامه‌ریزی حاکمان قرون وسطی این کار را کرده و روشن می‌گویند ما برای پول شما ارزش قائل هستیم نه چیز دیگر.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیام پیامبر اکرم(ص) به جهان اسلام این است که به یکدیگر غل و کدورت نداشته و صمیمی باشید، هر چند ممکن است در برخی اعتقادات شبیه هم نباشند، تصریح کرد: اگر در برخی اعتقادات مشترک نیستید اما مهم مساله روابط و صمیمیت است و این نه تنها درجهان اسلام به بلکه در بیرون اسلام هم برده‌اند.

 وی ادامه داد: نقشه دشمن است که می گویند جمهوری اسلامی می گوید یهود نباشد. قرآن آیات زیادی راجع به یهود دارد. یهودیان با صهیونیسم مقابله می‌کنند. صیهونیسم ضد خدا است. رئیس جمهور آمریکا، رژیم آمریکا و صهیونیسم یک واقعیت و یک مسئله هستند و آن این است که ضد خدا، انسانیت و ضد همه ارزش ها هستند.

امامی کاشانی با بیان اینکه استکبار به دنبال منافعش است، گفت: آنها نه به دین و مذهب و به یهود و نصارا، کاری ندارند؛ آنها دنبال پول هستند واگر پول بدهند با ‌آنها خوب می شود.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونستی در قبال مردم  فلسطین و همچنین نفوذ دشمن در تصریح کرد:  خداروشکر مردم عراق آگاه هستند و با وجود مرجعیت عظیمی که دارند می‌دانند که باید به سخنان او توجه کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم حق دارند در مورد گرانی و درست نشدن عراق حرف بزنند اما باید به گونه‌ای باشند که دشمن سوء استفاده نکند، گفت: دشمن میخواهد سوریه، یمن عراق و غیره را بگرداند چرا که اسلام و لا الله الا الله را نمی‌خواهد و با آن دشمن است.

وی با شاره به سخنان پیامبر(ص) مبنی بر اینکه اگر امت من یعنی جهان اسلام از هم دلخوری نداشته باشند و در دل با هم مخالفت نداشته باشند دشمن نمی‌تواند بر آن مسلط شود، اظهار کرد: راه این است که رهبر عزیزمان فرمودند استقامت، استقامت در مقابل دشمن.

خطیب جمعه تهران با اشاره به آیه «فَاستَقِم کَما أُمِرتَ»، گفت: قیام یعنی ایستادن روی پا و و بر همه کارها و افکار خود تسلط داشتن اما استقامت سند قیام است و این است که به دنبال قیام بروند.

وی استقامت را اینگونه تعبیر کرد: استقامت یعنی خسته نشوند، فریب نخورند، در برابر دشمن نترسند و شجاع باشند، با قدرت حرف بزنند و هیچ چیزی جلوی هدف آنها را نگیرد.

وی در پایان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره علامه طباطبایی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی با این عظمت در دنیا حضور دارد و حاصل استقامت اسن است، گفت: دشمن به نقاط تصمیم گیر رخنه می‌کند و اهداف شوم خودش را پیاده می کند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان