دادستانی ایران از تشکیل پرونده برای مهناز افشار خبر داد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 13:04

دادستانی ایران از تشکیل پرونده برای مهناز افشار خبر داد

شماره: 7461
Aa Aa

جاویدنیا در پاسخ به این سوال که آیا توئیت مهناز افشار قاتل را برای قتل طلبه همدانی تحریک کرده گفت: نمی‌توان بر مبنای موجی که راه افتاده اقدام کرد.

در حاشیه تودیع و معارفه معاونت جدید قوه قضائیه؛
دادستانی ایران از تشکیل پرونده برای مهناز افشار خبر داد

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، جواد جاویدنیا در حاشیه نشست تودیع و معارفه معاونت جدید حقوقی قوه قضائیه درخصوص پست توئیتری اخیر مهناز افشار گفت: قطعا سلبریتی‌ها تاثیر جدی در این قضایا دارند و باید خیلی در مطالبی که منتشر می‌کنند، دقت کنند.

معاون دادستان کل کشور اضافه کرد: این افراد در منابع خبری خود باید دقت کنند چون می‌دادند کوچکترین صحبتی که داشته باشند، تاثیرگذار است. 

جاویدنیا در پاسخ به این سوال که این توئیت مربوط به منافقین بوده و مهناز افشار بازنشر کرده است و اینکه آیا قرار نیست پرونده‌ای تشکیل شود ادامه داد: بله متاسفانه؛‌ اقدامات لازم در دستگاه قضایی در حال انجام است و بیان برخی موارد باعث می‌شود کار لطمه بخورد و قطعا در این فضا دنبال اجرای قانون هستیم و هر کسی هر اقدامی انجام می‌دهد باید پاسخگوی اعمال و رفتارش باشد. 

وی گفت: علی‌القاعده دستگاه قضایی تا زمانی که پرونده‌ای تشکیل نشده باشد و برخوردی انجام نشود، مجاز به بیان نیست زیرا در جامعه التهاب ایجاد می‌شود و باید اجازه دهیم این موضوع طبق روند منطقی خود پیش برود.

جاویدنیا اضافه کرد: قطعا خود این شخصیت‌ها نیز متوجه حساسیت‌های موضع‌گیری‌های خود در فضای مجازی هستند و باید در منابع خبری خود دقت کنند. باید سواد فضای مجازی افزایش یابد و هر خبری را منتشر نکنیم زیرا باید هم پاسخگوی قانون و هم وجدان عمومی باشیم. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا توئیت مهناز افشار قاتل را برای قتل تحریک کرده است گفت: اینها مسائل قضایی است و باید بررسی شود و در مسائل قضایی نمی‌توان بر مبنای موجی که راه افتاده اقدام کرد. ممکن هم است این موج صحیح باشد اما باید بررسی شود و به عنوان دستگاه قضایی نمی‌توانیم آنچه در افکار عمومی وجود دارد را تایید و بر مبنای آن حکم صادر کنیم. تمام این موارد باید بررسی کارشناسی دقیق شود و اگر بنابر برخورد قضایی باشد روند اطلاع‌رسانی خاص خود را دارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان