دشمن به دنبال براندازی است | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 13:33

دشمن به دنبال براندازی است

شماره: 22383
Aa Aa

فضای جامعه اسلامی باید به گونه‌ای باشد که فرد مرتکب منکر احساس کند مردم او را نمی‌پذیرند| قانون به گونه‌ای باشد که جلوی مشکلاتی که برای روحانیون متدینین و بسیجیان به‌وجود آمده گرفته شود.

سید ابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان؛
دشمن به دنبال براندازی است

سید ابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به نگرانی متدینین در خصوص حجاب و عفاف اظهار کرد:

در حال حاضر لایحه قوه قضاییه و دولت در مجلس در حال بررسی است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، وی افزود:

ترویج گناه از نظر شرعی و عقلی ممنوع است و باید بدانیم قانونی موفق است که موجب نگرانی در دل افرادی شود که منکر را انجام دهد ولی اینکه قانون بخواهد با همه مرتکبین برخورد کند مطلبی است که قابل اجرا نیست و در مرحله اجرا برخی عمل نمی‌کنند.

مهدوی گفت:

مردم ایران قبل از اسلام پوششی مناسب با فطرت داشتند.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد:

رهبر معظم انقلاب کشف حجاب را دارای حرمت شرعی و سیاسی نامیدند و لذا شایسته بود در این لایحه جرم را تخلف ننامیم البته همه را نباید مقابل اسلام قرار داد و همه مرتکبین را ضد اسلام دانست در عین حال باید در نظر داشت دشمن به دنبال اندلس‌سازی، عادی سازی و در نهایت براندازی است.

مهدوی با بیان اینکه رهبر انقلاب کلیت مجلس را انقلابی دانستند اضافه کرد:

لازم است نمایندگان مجلس با دقت این لایحه را بررسی کنند. انتظار متدین آن است که قانون به گونه‌ای باشد که از هرج و مرج و بی‌نظارتی‌ها ممانعت شود و جلوی مشکلاتی که برای روحانیون متدینین و بسیجیان به‌وجود آمده گرفته شود. از مردم انتظار است که بفهمند دشمن در صدد خسته کردن از امر به معروف و نهی از منکر است. فضای جامعه اسلامی باید به گونه‌ای باشد که فرد مرتکب منکر احساس کند مردم او را نمی‌پذیرند و لذا لازم است مردم انکار قلبی و تذکر لسانی را به خوبی انجام دهند.

مهدوی اضافه کرد:

انتظار از مسوولان نیز آن است که خودشان عمل کنند و همانگونه که همه در بحث کرونا به میدان آمدند در زمینه حجاب و عفاف هم به میدان عمل آیند ولی احساس می‌شود اینگونه نیست. در کنار این مسئله تورم، گرانی‌ها و اشتغال موجب نگرانی مردم و متدینان شده است و نیارمند عزم جدی است. انتظار نبود در ابتدای سال بر خلاف نظر نظام ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت خودرو به‌وجود آید. انتظار مردم برخورد جدی با این مشکلات است و تغییر وزیر کفایت نمی‌کند. انتظار آن است که با مباشران و کسانی که این وضع را به‌وجود آوردند برخورد شود و مسوولان بدانند هر چه در جهت مقابله با ناهنجاری‌ها و رفع تورم اقدام کنند مورد حمایت مردم قرار می‌گیرند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان