چهارشنبه، 13 اسفند 1399 - 14:30

دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم خواهد شد

شماره: 11700
Aa Aa

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران گفته نظیر این سختی که بر این دولت و مردم در سه سال اخیر وارد شد را من در تاریخ ایران سراغ ندارم.

در آیین طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی؛
دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم خواهد شد

حسن روحانی، رئیس‌جمهور در آیین بهره‌برداری از مرحله نخست طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی گفت:

امروز توانستیم یک از طرح‌های بزرگ را افتتاح کنیم و ان‌شالله تا پایان امسال و اوایل سال آینده طرح‌های بزرگ و تاریخی افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود:

انجام و اجرای این پروژه برای برخی باورناکردنی بود و در دولت تدبیر و امید محقق شد و باید این خط انتقال آب را، خط انتقال امید نامید و امید به این مناطق می‌رسد. امسال طرح‌های دیگر و طرح احیای دریاچه ارومیه را خواهیم داشت و اینها ابرپروژه هستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: به کوری چشم کسانی که فکر می‌کردند با تحریم ملت ایران می‌توانند ملت ما و یا طرح‌های توسعه‌ای این ملت را متوقف کنند، علیرغم تحریم و فشار و اینکه یک دولت تروریست در آمریکا روی‌کار بوده و بر مردم ما فشار آورد که نتوانیم این قدم‌ها را برداریم؛ این سی و یکمین هفته در در سال 99 است که برنامه افتتاح داریم و این طرح‌ها برای ملت، کارگران و آن‌هایی است که در این زمینه تلاش کرده‌اند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت این قبیل طرح‌ها برای حیات و زندگانی مردم،خاطر نشان کرد:

آب موجب حیات است و آب مصرفی مردم باید تأمین شود و ممکن است در برخی مناطق چاره‌ای نداشته باشیم جز اینکه آب دریا را شیرین کنیم. ان‌شالله در طرح آینده بندعباس، 50 درصد آب مصرفی مردم با شیرین‌سازی از آب دریا تأمین می‌شود. گفته شد ما در سال92، 18 آب شیرین‌کن داشتیم و امروز 72 دستگاه آب‌شیرین‌کن داریم؛ این یعنی تحول عظیمی در این 7 سال رخ داده و در باقیمانده عمر این دولت نیز با همان کوشش و امیدِ روز اول ادامه خواهیم داد.

روحانی تصریح کرد: شکی در موفقیت دولت و ملت ندارم؛ مردم بدانند سختی که بر این دولت و مردم در این سه سال اخیر وارد شد، نظیر آن را من در تاریخ ایران سراغ ندارم؛ همیشه فشار بوده اما جنگ اقتصادی این‌گونه نبوده است. در شرایط کرونا که مردم نیاز به دارو  امکانات بهداشتی داشتند، آقایی که در کاخ سفید بود بی‌رحمانه تحریم‌ها و جنگ را حتی در دوران کرونا تشدید کرد و این‌ها به هیچ اصولی پایبند نبودند؛ من مطمئنم ملت ایران در نهایت پیروز خواهد بود.

وی بیان کرد: اینکه نتیجه انتخابات آمریکا تا امشب و فردا مشخص شود و چه کسی رئیس‌جمهور می‌شود، مهم نیست و دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم خواهد شد و آن‌ها راهی ندارند جز اینکه در برابر قانون، فشار افکار عمومی و مقاومت این ملت بزرگ کوتاه بیایند. ملت ما هم کرونا را تحمل کرد و با تحریم و سختی‌ها مقابله کرد و توانست بایستد و ما می‌توانیم موفق نهایی باشیم. یکی از دلایل مهم این نیز، همین افتتاح‌هاست و دلیل روشنی برای این است که ملت ما در برابر فشارها کمر خم نمی‌کند و ما می‌توانیم در برابر دشمنان هم موفق باشیم و آن‌ها را وادار کنیم که باز بیایند و قانون و مقررات را اجرا کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان