شنبه، 9 اسفند 1399 - 1:05

دونالد ترامپ و پادشاه عربستان به اعدام محکوم شدند

شماره: 11352
Aa Aa

پادشاه سعودی و رئیس جمهور آمریکا به دلیل مشارکت در کشته و زخمی شدن 100 نفر در حمله هوایی ائتلاف عربی در آگوست 2018 به اعدام محکوم شده اند.

با رای یک دادگاه وابسته به انصارالله یمن؛
دونالد ترامپ و پادشاه عربستان به اعدام محکوم شدند

یک دادگاه وابسته به انصارالله در استان « صعده» شمال غربی یمن، پادشاه سعودی و رئیس جمهور آمریکا را به دلیل مشارکت در کشته و زخمی شدن 100 نفر در حمله هوایی ائتلاف عربی در آگوست 2018 به اعدام محکوم کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از خبرگزاری سبا، ، دادگاه کیفری بدوی در صعده، جلسه ای را به ریاست قاضی دادگاه « ریاض الرزامی» با حضور« ابراهیم جاحز» دادستان ارشد و « محمد زباره» دادستان کیفری و وکیل اولی الدم و وکیل منصوب از طرف متهم در ارتباط با جنایت حمله هوایی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در بازار « ضحیان» صعده برگزار کرد.

این دادگاه 10 نفر از متهمان این پرونده را به اعدام محکوم کرد که این افراد شامل « سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان، « محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، « ترکی بن بندر بن عبدالعزیز» شاهزاده سعودی، ، « دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، « جیمز نورمن ماتیس» وزیر دفاع سابق آمریکا و دو تن از مقامات آمریکایی دیگر و همچنین « عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن، « علی محسن الاحمر» معاون هادی، « احمد عبید بن دغر» نخست وزیر پیشین دولت مستعفی و « محمد علی احمد المقدشی» وزیر دفاع دولت مستعفی یمن هستند.

افراد مذکور به پرداخت 10 میلیارد دلار غرامت به اولیای دم محکوم شدند.

دادستانی درخواست تجدید نظر جزئی خود را به بند پنجم حکم و حق کسانی که در کیفرخواست قرار دارند، محدود کرده و دادگاه در این باره تصمیمی نگرفته است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان