يكشنبه، 22 فروردين 1400 - 14:12

رهبری فرمول‌های غلبه بر مشکلات را می‌شناسد

شماره: 11324
Aa Aa

حسین سلامی می گوید ایستادگی رهبر مدبرانه است و از مقاومت ملت آگاه است؛ ما تصمیم گرفته‌ایم این راه را تا آخر با رهبرمان بپیماییم.

فرمانده کل سپاه پاسداران مطرح کرد؛
رهبری فرمول‌های غلبه بر مشکلات را می‌شناسد

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در مراسم "یادها و نام‌ها" در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران اظهار کرد:

جنگ دقیق‌ترین پدیده زندگی بشر است. در جنگ دو طرف منازعه با محاسبه و برآورد دقیق ترین عوامل را محاسبه می‌کنند. جنگ با حیات و ممات ملت‌ها مرتبط است. کسی پیروز می‌شود که بتواند معادله زندگی را بسازد. شگفتی منحصر به فرد دفاع ما در این نهفته است که وقتی جنگی با گستره جهانی علیه ملتی تنها آغاز شده چگونه آن ملت پیروز می‌شود؟ راز شگفت انگیز این پیروزی در یک حقیقت نهفته است و آن حقیقت، امامت، امام و ولی امر مسلمین است. ژرف‌اندیش است. نگاه نافذی دارد و از درون ذهن آنها آگاه است. می‌داند این نبرد با یک ائتلاف ناشناخته اما واقعی شکل گرفته و جغرافیایی وسیع دارد. در این طرف همه شاخص‌های ظاهری در نابرابری است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، سلامی افزود:

امام جای مرگ و زندگی را برای یک ملت تغییر می‌دهد و جنگ را با زندگی تغییر می‌دهد و آن آغاز تجلی و درخشش احساسات نهفته است که شهادت را به ایده آلی معنوی تبدیل کنند. دیگر جنگ و زندگی یکی هستند. همه جاودانگی را در جنگ دیدند. فرهنگ ایثار و جهاد به یک فرهنگ رایج تبدیل شد و انسان‌هایی که در جنگ بودند از مرگ و شهادت نمی‌ترسیدند. کسی که از مرگ نترسد کسی به او غالب نمی‌شود. قوه تدبیر او جاری می‌شود که اثر شجاعت است. این راز پیروزی‌ها است . امام یاد داد از شوکت دشمن‌ها نترسند و با ثبات قدم باشند چون روح‌ها، قلب‌ها و ذهن‌ها می‌جنگند. امام آرامش، توکل، صبر و استقامت می‌آفریند و برای نظریاتی که می‌داد مصداق می‌آورد.

فرمانده کل سپاه گفت: انسجام و استحکام ملت که به صلابت رهبرش حرکت می‌کرد عامل شکست دشمن شد. وقتی رهبری چشمه قرار حکمت می‌شود، تدبیری می‌کند که نافذ است و در قلب پیروانش می‌نشیند و پیروانش همچون او می‌شوند. آیا کسی می‌توانست از اروند، رمل‌ها و میدان مین عبور کند؟ هرگز هرچه تجهیزات مدرن می‌شد باید کسی راه می‌افتاد و کاسه سر خود را به خدا قرض می‌داد.

سلامی با اشاره به خاتمه جنگ توضیح داد:

در اشکالی خطرناک‌تر و پیچیده‌تر و جدی‌تر، تهدید دشمن ادامه یافت. امام دشمن را از سرزمین‌مان بیرون راندند، رهبر عزیزمان او را تعقیب کردند. پیشانی جبهه را وسیع کردند و در دور دست‌ها قدرت ساختند. آرزوهای سیاسی دشمن را در هم ریختند و اجازه ندادند اهداف سیاسی‌شان را در جهان اسلام تعقیب کنند. جهاد منتشر شد. جوانان بلاد اسلامی با الگوی جوانان ایران سلاح بدست گرفتند. زمین خدا را برای دشمنان خدا خطرناک کردند. روند تعقیب معکوس شد و ما پیش رفتیم.

 سلامی با اشاره به اینکه دشمن در عرصه فتنه اقتصادی حلقه محاصره را تنگ‌تر کرد تأکید کرد: اما ایستادگی رهبر مدبرانه است چون فرمول‌های غلبه بر مشکلات را می‌شناسد و از مقاومت ملت آگاه است. امروز نام ایران را به نام رهبرش به نام ایران با عزت، اقتدار و حُریت می‌شناسند. می‌دانند این کشور صلح، عزت را مقتدرانه می‌خواهد. در دنیای امروز باید یا ضعیف، ذلیل یا تسلیم بود یا عزیز، قوی و مقتدر. راه وسطی وجود ندارد. بدون مقاومت و قدرت نمی‌شود در برابر این شیاطین ایستاد. این تصویری دل‌انگیز و جذاب از مقاومت یک ملت است. ما تصمیم گرفته‌ایم این راه را تا آخر با رهبرمان بپیماییم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان