شنبه، 4 تير 1401 - 14:38

روحانی: باید خیال مردم از بابت آینده تیم ملی فوتبال راحت باشد

شماره: 7328
Aa Aa

رئیس جمهور توسعه ورزش همگانی و حمایت از ورزش زنان را از برنامه‌های مهم دولت تدبیر و امید خوانده و بر تقویت این دو بخش تاکید کرده است.

توقع دارم تیم امید به المپیک آینده راه پیدا کند؛
روحانی: باید خیال مردم از بابت آینده تیم ملی فوتبال راحت باشد

به گزارش اسپادانا خبر، حسن روحانی، رئیس جمهور در دیدار با مسعود سلطانی‌‌فر، وزیر ورزش و جوانان با قدردانی از مجموعه وزارت ورزش و جوانان و دستگاه‌های مرتبط گفت: انتظارم حضور مقتدرانه کاروان ایران در بازهای المپیک و پارالمپیک است و افتخارات ورزشکاران و قهرمانان شادی ملی را به همراه دارد.

حسن روحانی با ابراز رضایت از توجه و رشد ورزش زنان در مسابقات اخیر گفت: توسعه ورزش همگانی و حمایت از ورزش زنان از برنامه‌های مهم دولت تدبیر وامید است و تاکید من استمرار و تقویت این مسیر برای این دو بخش است.

وی ادامه داد: موفقیت‌های همه قهرمانان موجب شادکامی و اعتلای نام ایران عزیز در نزد جهانیان است و رشته‌هایی مانند کشتی، وزنه‌‌‌برداری و تکواندو و کاراته در المپیک آینده وظیفه مهمی پیش رو دارند و انتظار مدال‌های خوش رنگ را از آنها داریم.

رئیس‌جمهور موفقیت‌های فوتبال و تیم‌های باشگاهی ایران را هم در عرصه رقابت‌های جهانی و آسیایی مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: باید خیال مردم از بابت تیم ملی فوتبال و آینده آن باید راحت باشد و توقع دارم تیم امید ایران بعد از سال‌ها به المپیک آینده راه پیدا کند و پیروزی‌های اخیر تیم‌های باشگاهی هم موجب شادی حداقل نیمی از مردم شد.

روحانی با تاکید بر حفظ حدود شرعی و فرهنگی توسط قهرمانان ملی تصریح کرد: حضور قدرتمندانه و با عزت در مسابقات بین‌المللی برای ارتقا غرور وحدت ملی بسیار مهم است و وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در این مورد تمام توان حمایتی خود را به کار بگیرند.

وی با اشاره به نقش جوانان در امداد سیل اخیر با تشکر از اقدامات وزارت ورزش و جوانان از جمله در اختیار قرار دادن بیش از یک هزار مکان ورزشی به سیل‌‌‌زدگان خاطرنشان کرد: روحیه جهادی و کمک در نزد جوانان و سازمان‌های مردم‌‌نهاد بسیار ارزشمند بود و باید این حضور تقویت شود و موضوع مهم مهارت‌‌آفرینی و حضورشان در مناطق محروم و روستایی و مرزی مد نظر مدیران این بخش قرار گیرد.

در ابتدای این دیدار، مسعود سلطانی‌‌فر، وزیر ورزش و جوانان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در سال ۱۳۹۷ از جمله موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی، درخشش کاروان‌های ایران در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی، المپیک جوانان، حضور باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا، صعود بسکتبال به جام جهانی و مقام‌های قهرمانی جهان و آسیایی در رشته‌های کشتی، ووشو، وزنه‌‌برداری، کاراته، شطرنج، تکواندو، جودو و دوومیدانی، برنامه ورزش کشور را برای کسب سهمیه و حضور مقتدرانه ایران در بازی‌های المپیک و پارالمپیک و توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل اماکن ورزشی ارائه کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان