پنجشنبه، 14 اسفند 1399 - 4:14

روحانی می گوید به ثبات بازارهای ارز، سرمایه و کالا امیدوار است

شماره: 11673
Aa Aa

 روحانی با تاکید بر اینکه تأمین معیشت جامعه دغدغه نخست دولت و نظام است گفته نباید ناهماهنگی ها موجب بی ثباتی قیمت ها و ایجاد مشکل شود.

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛
روحانی می گوید به ثبات بازارهای ارز، سرمایه و کالا امیدوار است

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید کرد که تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اقتصادی دولت برای استفاده از ارز صادراتی و ارز متقاضی جهت تامین کالاهای ضروری و نیازهای وارداتی واحدهای تولیدی باید به طور کامل و سریع اجرایی شود و هر گونه کندی یا ناهماهنگی در این خصوص به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

به گزارش اسپادانا خبر، رئیس جمهور ایران وزارتخانه های صمت، اقتصاد و دارایی و جهادکشاورزی را مکلف کرد در اسرع وقت موانع ترخیص این کالاها را رفع کنند و از بانک مرکزی خواست همکاری لازم را معمول دارد.

 روحانی با تاکید بر اینکه تأمین معیشت جامعه دغدغه نخست دولت و نظام است اظهار داشت:

بخش عمده ای از مواد غذایی مردم به اندازه کافی در داخل تولید می شود لذا نباید ناهماهنگی ها در زمینه کالارسانی و توزیع این کالاها موجب بی ثباتی قیمت ها و ایجاد مشکل برای مردم شود.

رئیس جمهور تصریح کرد:

نوسانات اخیر برخی از اقلام اساسی مانند گوشت قرمز ناشی از برخی ناهماهنگی ها در شبکه تامین و توزیع است و باید هرچه زودتر چنین مشکلاتی توسط وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی برطرف شود. سایر دستگاه های مرتبط نیز موظفند در تنظیم بازار با وزارت صمت هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط رو به بهبود وضعیت منابع ارزی و حرکت مثبت تولید و صادرات کشور و تقویت مناسبات خارجی همزمان با اجرای تصمیمات برای تسهیل واردات و صادرات ابراز امیدواری کرد که بازارهای ارز، سرمایه و کالا به ثبات و آرامش بازگردد

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان