روزه خواران ایران ملزم به گذراندن دوره آموزشی شدند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 1 تير 1403 - 16:59

روزه خواران ایران ملزم به گذراندن دوره آموزشی شدند

شماره: 7553
Aa Aa

چنانچه اشخاصی از روی غفلت اقدام به هنجارشکنی کنند به آن‌ها تذکر داده شده و باید در دوره‌های آموزش اصلاح رفتار شرکت کنند.

دادگستری استان یزد خبر داد؛
روزه خواران ایران ملزم به گذراندن دوره آموزشی شدند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: افرادی که از روی غفلت اقدام به روزه‌خواری در ملاء‌عام کنند در صورت معرفی از طرف پلیس با هماهنگی دستگاه قضائی ملزم به گذراندن دوره آموزشی در این معاونت خواهند شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، محمد‌حسین رحیمی‌زاده ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: طرح خاصی جهت پیشگیری از تظاهر به روزه خواری با هدف جلوگیری از هنجارشکنی از طرف معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم تهیه و به نهاد‌ها و ادارات مختلف و اتحادیه اصناف ابلاغ گردیده است.

وی تصریح کرد: رویکرد این طرح بیشتر جنبه فرهنگی و پیشگیرانه دارد به نحوی که انتظار می‌رود مخاطبین این طرح به وظایف خود از حیث فراهم نمودن فضای معنوی در جامعه عمل نموده که در این فضا اشخاص حتی اگر معذوریت شرعی هم داشته باشد به خود اجازه تظاهر به روزه خواری ندهند. البته مردم شریف دارالعباده همیشه حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کرده اند و چنانچه اشخاصی از روی غفلت اقدام به هنجارشکنی کنند به آن‌ها تذکر داده می‌شود و دوره‌های آموزشی خاصی برای اصلاح رفتار آن‌ها در نظر گرفته شده که در این معاونت برگزار می‌شود و در صورت تظاهر به روزه خواری و معرفی از طرف پلیس باید در این دوره‌های آموزشی شرکت کنند.

وی تاکید کرد: چنانچه فردی اصرار به تظاهر به روزه خواری داشته باشد این کار جزء مظاهر علنی هنجارشکنی محسوب می‌شود و با توجه به اینکه ارتکاب فعل حرام در اماکن عمومی و در مرئی و منظر مردم جرم است، مطابق مقررات با مرتکبین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

رحیمی زاده در پایان با اشاره به نقش اثر گذار نهادها، اصناف و شهرداری‌ها در فراهم نمودن فضای معنوی جامعه، ابراز داشت: همه متولیان امر باید به فضا سازی مناسب با هدف ایجاد محیطی معنوی اهتمام داشته باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان