سامانه‌های موشکی آرمان و آذرخش رونمایی شد | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 0:25

سامانه‌های موشکی آرمان و آذرخش رونمایی شد

شماره: 24672
Aa Aa

آرمان توان تقابل همزمان با ۶ هدف را در فاصله های ۱۲۰ تا ۱۸۰ کیلومتر دارد و سامانه آذرخش نیز می تواند با ۴ موشک آماده اهداف را منهدم کند.

تاکتیکی و چالاک‌ وبا قابلیت حمل و جابجایی سریع؛
سامانه‌های موشکی آرمان و آذرخش رونمایی شد

سامانه پدافند هوایی برد بلند «آرمان» به همراه سامانه پدافند هوایی برد کوتاه «آذرخش» رونمایی شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، سامانه پدافند هوایی برد بلند «شهید آرمان علی‌وردی» به همراه سامانه پدافند هوایی برد کوتاه «آذرخش» رونمایی شد.

سامانه موشکی آرمان توان تقابل همزمان با ۶ هدف را در فاصله های ۱۲۰ تا ۱۸۰ کیلومتر دارد و سامانه موشکی آذرخش نیز می تواند در انواع شرایط آب و هوایی تا برد ۵۰ کیلومتری با ۴ موشک آماده به شلیک اهداف را شناسایی و منهدم کند.

این سامانه‌ها چون بر یک خودرو سوار هستند تاکتیکی و چالاک‌اند و قابلیت حمل و جابجایی سریع دارند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جزئیاتی از ویژگی‌های دو سامانه پدافندی رونمایی‌شده این وزارتخانه را اعلام کرد.

محمدرضا آشتیانی در حاشیه رونمایی از سامانه پدافند هوایی شهید آرمان و آذرخش اظهار کرد:

وزارت دفاع در راستای ارتقای توان دفاعی کشور و استمرار رونمایی‌ها تمام توان خود را معطوف بر تامین نیازمندی‌های حوزه‌های دفاعی و پشتیبانی تجهیزاتی و تسلیحاتی از نیروهای مسلح کرده است. سامانه شهید آرمان با یاد و خاطره شهید والامقام آرمان علی‌وردی که یک سامانه راه‌کنشی به معنای تام و داری برد متوسط و ارتفاع بلند است که می‌تواند اهداف را در ۱۸۰ کیلومتری شناسایی و در ۱۲۰ کلیومتری با آن درگیر شود و منهدم‌شان کند. این سامانه بسیار چابک است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده عملیات می‌شود. این سامانه پوشش قابل اطمینانی برای دفاع از فضای کشور فراهم می‌کند. یکی دیگر از دستاوردها که برای محافظت از مراکز حساس حیاتی و مهم کشور در برابر تهدیدات پهپادی و ریزپرنده‌ها، سامانه آذرخش است که برد کوتاه است و دارای قابلیت نصب روی انواع خودروها و اجرای عملیات در شب و روز و با بهره‌گیری از سامانه راداری پیشرفته سه بعدی و سرچ اپتیکی و سیکرهای پیشرفته بسیار چابک و مانند سامانه شهید مجید است که می‌تواند اهداف را در کمترین زمان ممکن منهدم کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان