سه شنبه، 28 دى 1400 - 8:36

سه نفر از بازداشت شدگان پرونده سقوط هواپیمای اوکراین آزاد شدند

شماره: 10296
Aa Aa

بهرامی گفته ۸۰ نفر از اولیای دم طرح دعوی کرده اند و از طرفی نیروی نظامی که این خطا را مرتکب شده‌ خودش هم مدعی رسیدگی به پرونده است.

با اعلام رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران؛
سه نفر از بازداشت شدگان پرونده سقوط هواپیمای اوکراین آزاد شدند

بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران گفت:

از همان روزهای اول که حادثه سقوط هواپیما اوکراینی رخ داد گروه‌های کارشناسی را تعیین کردیم و تقریباً نیز پاسخ‌های کارشناسانه این افراد به دست ما رسیده است و منتظر دریافت یک و یا دو نظر باقی مانده هستیم تا با جمع بندی مطالب جزئیات را به اطلاع عموم برسانیم.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود: ۸۰ نفر از اولیای دم به سازمان قضایی مراجعه و طرح دعوی کردند و از طرفی نیروی نظامی که این خطا را مرتکب شده‌اند، خودش هم مدعی رسیدگی به پرونده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار کرد:

در جلسه‌ای که با معاونت حقوقی ریاست جمهوری در رابطه با پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی خواهیم داشت درباره غرامت‌ها و خسارات تبادل نظر خواهد شد.

وی افزود: آنچه که مسلم است خطایی صورت گرفته و بایستی به آن رسیدگی شود و از خانواده‌های داغدار دلجویی به عمل آید و در نهایت نیز حکم عادلانه در خصوص این پرونده بایست صادر شود.

بهرامی ادامه داد: در خصوص این پرونده ۶ نفر بازداشت شده بودند که سه نفر از آن‌ها با قید وثیقه آزاد شدند و سه نفر دیگر نیز اکنون در بازداشت به سر می‌برند، لذا در راستای بررسی پرونده اگر به نتیجه‌ای مبنی بر مقصر شناخته شدن افراد دیگر برسیم برای خاطیان احتمالی این پرونده پیگرد قضایی صادر خواهد شد.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان