يكشنبه، 11 خرداد 1399 - 18:58

سپاه ادعای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس را تکذیب کرد

شماره: 8064
Aa Aa

نیروی دریایی سپاه می گوید: در صورتی که دستوری مبنی بر توقیف شناورهای بیگانه دریافت شود، بدون درنگ، با قاطعیت و به سرعت قادر به انجام آن هستیم.

تلاش پنج قایق تندرو ایران برای تصرف یک نفتکش بریتانیایی؛
سپاه ادعای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس را تکذیب کرد

روابط عمومی منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه ادعای منابع آمریکایی مبنی بر تلاش شناورهای نیروی دریایی سپاه برای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس را تکذیب کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از سپاه نیوز، در پی ادعای مطرح شده در برخی رسانه‌های غربی به نقل از منابعی در وزارت دفاع آمریکا مبنی بر تلاش پنج قایق تندرو ایران برای تصرف یک نفتکش بریتانیایی در خلیج‌ فارس و عقب نشینی آنها با دخالت ناو انگلیسی "اچ ام اس مونت رز" ، روابط عمومی منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای با تکذیب این ادعا اعلام کرد:

گشت‌های شناورهای نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس طبق روش‌های جاری و ماموریت های ابلاغی برقرار و با هوشمندی، دقت و صلابت در حال انجام است و طی ۲۴ ساعت اخیر نیز هیچ مواجهه‌ای با شناورهای بیگانه از جمله شناورهای انگلیسی صورت نگرفته است.

این اطلاعیه تاکید کرده است:

در صورتی که دستوری مبنی بر توقیف شناورهای بیگانه دریافت شود، منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در محدوده جغرافیایی مأموریت خود قادر است بدون درنگ، با قاطعیت و به سرعت نسبت به انجام آن اقدام نماید.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان