چهارشنبه، 8 تير 1401 - 9:07

سپاه پاسداران یک فروند کشتی خارجی را توقیف کرد

شماره: 17366
Aa Aa

در بازرسی از این شناور بیش از 220 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده و 11 خدمه خارجی آن نیز پس از دستگیری در بازداشت به سر می برند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد؛
سپاه پاسداران یک فروند کشتی خارجی را توقیف کرد

رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند کشتی خارجی حامل ۲۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، مجتبی قهرمانی اظهار داشت:

با هماهنگی مقام قضایی نیروهای ناوتیپ ذوالفقار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شناسایی یک فروند کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق در آب های خلیج فارس نسبت به توقیف آن اقدام کردند. در بازرسی از این شناور بیش از 220 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است و 11 خدمه خارجی آن نیز پس از دستگیری جهت تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می برند. یک فروند لنج ایرانی حامل 20 هزار لیتر گازوئیل قاچاق نیز که قصد سوخت رسانی به این کشتی خارجی را داشته است توسط تفنگداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آبهای سرزمینی کشورمان توقیف شده است که در نتیجه این عملیات نیز 3خدمه این شناور بازداشت شده‌اند.

او ادامه داد:

مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت از اولویت‌های مهم و مورد پیگیری مستمر دادگستری هرمزگان در جهت حمایت از رشد و شکوفایی اقتصاد کشور است و این مهم با تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با قاچاق سوخت و از طریق کارآمدسازی نظارت‌ها و تشدید برخورد با متخلفین پیگیری می شود. اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت که در هماهنگی با بیگانگان به تاراج سرمایه‌های ملی مبادرت می‌کنند از زیر چتر اطلاعاتی دستگاه قضایی و ضابطین مخفی نخواهد ماند و مجازات مرتکبان چنین جرائمی قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان