شهید رئیسی شبانه روز نداشت | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 28 خرداد 1403 - 13:34

شهید رئیسی شبانه روز نداشت

شماره: 25499
Aa Aa

او با بیان این که اگر تشییع پیکر او در تمام شهرها بود همه مردم ایران می‌آمدند گفته داغ از دست دادن آیت‌ الله رئیسی بسیار سنگین بود و بعد از شهادت او ذره‌ای تنش در کشور ایجاد نشد.

از تعطیلی شنبه گله داریم؛ این چه مصوبه‌ای بود؟
شهید رئیسی شبانه روز نداشت

سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به رئیس جمهور شهید گفت:

آقای رئیسی عاشق امام رضا (ع) بود و یا ذکر می‌گفت یا کار می‌کرد لذا برای همین خداوند محبت او را در دل‌ها قرار داد و این تشییع که در تبریز، قم، تهران و مشهد انجام شد تازه بخشی از محبت مردم به او بود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، وی ادامه داد:

یک خبرگزاری خارجی که میانه آن با ایران هم خوب نیست تعبیر کرد ایران یکپارچه رئیسی را تشییع کرد لذا کسی که دل به خدا ببندد اینگونه می‌شود و کوله بار آقای رئیسی کوله باری بسیار پر از خدمت است. او روز تعطیلی و پنجشنبه و جمعه نداشت زیرا هر جا که مشکلی پیش می‌آمد برای حل مشکلات مردم به سرعت خود را به آنجا می‌رساند؛ بر این اساس به خادمان ملت می‌گویم که به دنبال این اعمال صالح باشند. آقای رئیسی در این ۳۳ ماه شبانه روز و آرام نداشت. ایشان گفته بودند که دل من پیش امام رضاست اما برای خدمت باید بروم و خدا هم محبوبیت او را در دل مردم قرار داد لذا در تحلیل این ماجرا نباید مادی تحلیل شود.

خاتمی با اشاره به حضور پرشور و انبوه مردم در مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت گفت:

فضای دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف پر از مردم بود و زمانی که حضرت آقا نماز می‌خواندند در میانه نماز صدای ضجه‌های مردم بلند شد. باید گفت آن کس که از خدمتگزاران تجلیل نکند در حقیقت از ذات مقدس ربوبی تجلیل نکرده است و امید داریم که شما مردم خوب با این تجلیلتان از آیت الله رئیسی از خدا سپاسگزاری کرده باشید.

وی با اشاره به شهدای خدمت عنوان کرد:

شهدای خدمت نور چشم ما بودند و از ناحیه شما مردم تسلیت خود را محضر بازماندگان ابلاغ می‌کنم. پرسنل گرامی بالگرد که در این حادثه به شهادت رسیدند.

امام جمعه تهران با اشاره به شهادت آیت الله آل هاشم اظهار کرد:

آیت الله سید محمدعلی آل هاشم که در زمان حیاتشان می‌گفتم ایشان افتخار ائمه جمعه بودند، به جد محور وحدت بود و همانگونه که در رابطه با پیغمبر اکرم (ص) داریم که پیغمبر دل‌ها را به هم نزدیک می‌کرد و آقای آل هاشم هم این چنین بودند و خیلی از دل‌ها را به هم نزدیک کرد، برای همین ۸۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی در انتخابات خبرگان به ایشان رأی دادند که این نشان قدرشناسی مردم آن دیار است.

وی با اشاره به شهید امیرعبداللهیان وزیر خارجه تاکید کرد:

وزیر خارجه مجاهد فعال امیرعبداللهیان که انصافاً او وزیر خارجه در تراز جمهوری اسلامی ایران بود؛ در این حدود بیش از ۷ ماه جنایات رژیم صهیونیستی غاصب به غزه گویا او وزیر خارجه مردم فلسطین بود به گونه‌ای که در هر یک از مجامع بین‌المللی که می‌رفت از مظلومیت مردم غزه می‌گفت.

خاتمی با اشاره به شهادت استاندار آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد:

مدت مسئولیت استاندار انقلابی آذربایجان شرقی چند ماهی بیشتر نبود که در این حادثه به دیدار خدا رفت؛ او در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار گفته بود، من افتخار می‌کنم فرزند یک کارگر در این دیارم، لذا باید گفت همه این شهدا روحشان بلند است و ان‌شاالله با اولیا و اهل بیت محشور شوند.

او با بیان این که اگر تشییع پیکر او در تمام شهرها بود همه مردم ایران می‌آمدند گفته داغ از دست دادن آیت‌ الله رئیسی بسیار سنگین بود و بعد از شهادت او ذره‌ای تنش در کشور ایجاد نشد.

سیداحمد خاتمی اظهار داشت:

از تعطیلی شنبه گله داریم؛ این چه مصوبه‌ای بود؟ در سال جهش تولید، تعطیلی شنبه‌ها اشتباه است. به فضل خداوند چنین نخواهد شد و این مصوبه تصویب نخواهد شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان