شنبه، 9 اسفند 1399 - 19:47

صحنه های ۱۵ خرداد و ۱۷ شهریور تهران، نسخه کربلا بود

شماره: 11219
Aa Aa

علم الهدی گفته در طول تاریخی که مبارزین بحرین با آل خلیفه می‌جنگند، شکنجه‌گران در درون زندان‌ها اسرائیلی هستند؛ همه چیز از اسرائیل آوردند.

در خطبه‌های مکتوب نماز جمعه مشهد عنوان شد؛
صحنه های ۱۵ خرداد و ۱۷ شهریور تهران، نسخه کربلا بود

علم الهدی در خطبه‌های مکتوب نماز جمعه مشهد گفت:

امام بزرگوار ما فرمودند: «ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر است». ایشان این را به‌عنوان یک تز و جریان حرکتی و به‌عنوان یک نسخه گرفته شده از انقلاب کربلا در انقلاب ما اجرا کردند. سینه‌های خشک مقابل گلوله تفنگ، شربنل و مسلسل دشمن قرار گرفت. نظام طاغوتی و دشمن با همه امکانات مردم به‌پاخاسته ما را سرکوب می‌کردند. در شب‌های حکومت نظامی در مقابل گلوله داغ دشمن، افراد ما جز یک چوب دستی چیز دیگری به دست نداشتند و سینه خشک را به استقبال گلوله داغ قرار داده بودند. اگر الان فیلم‌های آن زمان را بررسی کنید، آنچه در ۱۵ خرداد، در ۱۷ شهریور در تهران و آنچه در ۱۰ دی در مشهد اتفاق افتاد، صحنه‌ها عین صحنه‌های کربلاست، مردم ما به شهادت رسیدند، با شهادت و کشتار دشمن، انقلاب ما به پیروزی رسید، این نسخه کربلا بود، با این کیفیت، برگ دوم این انقلاب، دفاع مقدس بود.

به گزارش اسپادانا خبر، علم الهدی نوشته است:

در عملیات فتح‌المبین، یک کارشناس نظامی پنتاگون گفته بود «ایران گوشت انسان‌ها و بدن انسان‌ها را به جنگ تانک‌ها آورد و ۱۵۰۰ کیلومتر مربع خاک خودش را آزاد کرد»، فقط ما با نیروی جان داده، دلداده، ایثارگر و نیروی از جان گذشته در این انقلاب، این دفاع را پیش بردیم و پیروز شدیم، یعنی نسخه کربلا بعد از ۱۴۰۰ سال در دفاع مقدس ما و در اصل پیروزی انقلاب اسلامی ما جواب داد، نسخه‌ای که امام حسین (علیه‌السلام) آن روز دادند و در کربلا اجرا کردند، پس دفاع مقدس، برگ دوم انقلاب اسلامی ما بود، چون برگ دوم انقلاب اسلامی ما بود، سالروز دفاع مقدس برای ما یک سالروز بسیار مقدسی است، ما سالروز دفاع مقدس را از این جهت اهمیت می‌دهیم و توانستیم در دفاع مقدس فرهنگ ایجاد کنیم.

نمونه‌اش را در مقاومت در منطقه می‌بینیم، در یمن احساس می‌کنیم، حرکتی که ۵ سال است مردم یمن طی ۲ هزار روز ایستادگی در مقابل عربستان سعودی مقاومت می‌کنند، تقریبأ فرهنگ ۸ سال دفاع مقدس ما هست که به آنان منتقل شده، اعلام هم کردند ۲ هزار روز ایستادیم، ۴ هزار روز دیگر نیز می‌ایستیم و از این مقاومت دست برنمی‌داریم، همچون مقاومتی که در منطقه و فلسطین به وجود آمد؛ عزیزان، برادران و خواهران، یک مقدار به این معجزه‌های انقلاب و دفاع مقدس و به آن برد عظیم اندیشه سازنده این رهبر انقلاب دقت و توجه کنید، مسائل را دقیقأ برای خودتان تحلیل کنید، با تحلیل مسائل در عین حال نسبت به آنچه در مسئله دفاع مقدس پیش آمد و اثرگذاری دفاع مقدس سبب شد بر این‌که ما در این شرایط قرار گرفتیم، این‌ها را مورد دقت قرار بدهید که این آثار از کجا آمد و چه معجزه‌ای بود که این واقعیت‌ها را ایجاد کرد.

مقاومت فلسطین و حزب‌الله امروز به جایی رسیده است که عامل خواب پریشان اسرائیل شده و امروز، اسرائیل در مقابل این مقاومت نه تنها ایستادگی نمی‌کند، اصلأ آرامش ندارد؛ روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت» بعد از گذشت چند روز از نمایش ترامپ کافر در آمریکا که نشان داد مثلأ نمایندگان بحرین و امارات با اسرائیل قرارداد عادی‌سازی روابط را امضا کردند، نوشت «این نمایش ترامپ تنها یک اثر داشت و آن اثر این بود که جبهه مقاومت فلسطین، حزب‌الله و جبهه‌های مقاومت در یک اتحادیه‌ای با هم هماهنگ شدند و دیگر از نظر امنیتی برای ما آرامش وجود ندارد، این فایده این سازش بود لذا این سازش اصلأ مسئله مهمی نبود، این‌ها که از اول باهم ساخته بودند.

«شبکه کان» یک شبکه اسرائیلی است، می‌گوید «امارات ۵۰ سال است با اسرائیل رابطه دارد، انواع کمک‌ها به اسرائیل می‌کند و از همه امکانات اسرائیل دارد سرویس می‌گیرد»، عادی‌سازی روابط که چیزی ایجاد نکرد، بحرین نیز به همین شکل، در طول تاریخی که مبارزین بحرین با آل خلیفه می‌جنگند، شکنجه‌گران در درون زندان‌ها اسرائیلی هستند، همه چیز از اسرائیل آوردند، این‌ها قبلأ ارتباط کامل داشتند، عادی‌سازی روابط چیز تازه‌ای نبود از این رو مقاومت از این جهت ضربه‌ای نخورد و مشکلی ندارد، تنها سبب شد تمام جریان‌های مقاومت دست به دست هم بدهند، اتحادیه مقاومت در لبنان به وجود بیاید و همه بعد از این با کمک هم به سر اسرائیل بریزند.

آن شبی که این قرارداد امضا شد، حماس با ۱۵ راکت اسرائیل را مورد حمله قرار دادند و نقاط حساس اسرائیل را زدند، یعنی از ما چیزی کم نشد و بیشتر سبب شد جریان مقاومت، غضب بیشتری بر اسرائیل بکند.

در این قضیه تنها کسی که استفاده کرد، ترامپ بود آن هم به‌عنوان یک مصرف داخلی انتخاباتی که معلوم نیست آخرش چه می‌شود، نتانیاهوی بدبخت خوشحال شد که حالا حتمأ این قضیه به نفع او تمام می‌شود و مشکلات داخلی که همه علیه او قیام کردند، حل می‌شود، اما این مشکلات نیز حل نشد و تظاهرات علیه نتانیاهو در داخل اسرائیل ادامه دارد؛ از یک طرف اثر مثبتش برای ترامپ بود که خرج انتخاباتی درآورد، اثر منفی بسیار نجس و ناپاکش هم برای آل نهیان و آل خلیفه در امارات و بحرین بود که به ذلتی دچار شدند که نسل‌های آینده آنان، ننگشان می‌آید بگویند از این نسل آمریکایی‌پرست هستیم، برای آنان ذلت به وجود آورد و صرفه‌اش برای ترامپ بود، این منتهای منافع و پیشرفت‌هایی بود که برای آنان داشت.

این قرارداد یک سناریو و نمایشی بود که ترامپ راه انداخت برای استفاده خودش و از ان طرفی نیز جز ذلت برای آنان چیزی نداشت، این نتیجه در افتادن با خدا، پیغمبر، دین، اسلام و مبانی قرآن است که به این ذلت دچار شوند که به‌عنوان عناصر نکبت زده، در مقابل چشم امت اسلام، منفورترین، نکبت‌ترین و ناپاک‌ترین موجودات جلوه کنند و بخواهند دست به دست دشمن صهیونیستی اسلام بدهند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان