جمعه، 30 مهر 1400 - 20:51

عده‌ای حسود در ایران به دنبال زمین زدن ثروتمندان هستند

شماره: 6806
Aa Aa

جهانگیری گفته: عده‌ای کم‌توجه و حسود نمی‌خواهند آینده کشور را ببینند و زمانی که فردی را می‌بینند دارای ثروت بالایی است دنبال زمین زدن او هستند.

باید حامی و پشتیبان بخش خصوصی باشیم؛
عده‌ای حسود در ایران به دنبال زمین زدن ثروتمندان هستند

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از انتخاب، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم تجلیل از حاج علاء میرمحمد صادقی کارآفرین و فعال اقتصادی که در اتاق بازرگانی برگزار شد گفت: عده‌ای کم‌توجه و حسود هستند و نمی‌خواهند آینده کشور را ببینند و زمانی که فردی را می‌بینند دارای ثروت بالایی است دنبال راهکارهایی برای زمین زدن او هستند. این در حالی است که ما باید حامی و پشتیبان بخش خصوصی باشیم.

جهانگیری افزود: امروزه برخی از افرادی که در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند، ابهاماتی در سقف ثروت دارند و احساس‌شان بر این است که اگر ثروت‌شان از آن سقف بالاتر باشد دیگر نمی‌توانند در این کشور زندگی کنند در حالی که نسبت به کشورشان عرق بالایی دارند و این سؤال مطرح می‌شود که سقف ثروت در کشور چقدر است و این ابهامات همچنان ادامه دارد اما سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی بر این موضوع بوده که دیگر بخش خصوصی چنین ابهامات و احساساتی نسبت به سقف ثروت نداشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به دفاع از بخش خصوصی گفت: با بخش خصوصی هیچ سرّ و سری ندارم اما از همه آنها دفاع می‌کنم. همچنین اتاق بازرگانی باید پشتوانه‌ای قوی برای بخش خصوصی باشد و از آنها حمایت کند و به معرفی الگوها و نمونه‌های موفق بخش خصوصی بپردازد.

به گفته جهانگیری: بخش خصوصی ایران بخشی باسواد و پرتوان فکری است و می‌تواند در جایگاهی باشد که برای برون‌رفت از وضعیت فعلی اقتصاد کشور راهکارهایی را ادامه دهد. نهادهای مدنی که در بخش اقتصادی شکل گرفته دارای مدنیت بیشتری هستند و این نهادهای مدنی، نقش تعیین‌کننده‌ای دارند و می‌توانند بسیاری از مشکلات را با ارائه راهکارهای مناسب حل کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان