شنبه، 27 شهريور 1400 - 8:15

علم الهدی خواستار مطالبه جهانی برای ظهور شد

شماره: 7399
Aa Aa

نماینده ولی فقیه می گوید زمانی که این خواسته در دنیا توسعه یافت امام زمان (عج) ظهور می‌کند؛ باید این خواسته را در دنیا توسعه داد.

در اجتماع منتظران ظهور در مشهد؛
علم الهدی خواستار مطالبه جهانی برای ظهور شد

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امام زمان خواهی و مطالبه ظهور ایشان باید جهانی شود و همه دنیا باید بخواهد که امام عصر (عج) ظهور کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، آیت الله سید احمد علم الهدی در اجتماع منتظران ظهور در میدان شهدای مشهد گفت: ظهور امام زمان (عج) یک حادثه نیست بلکه یک فرایند است و تحقق آن با خواستن شروع می‌شود.

وی با بیان این که برای تحقق فرایند ظهور امام زمان (عج) باید این خواسته را در دنیا توسعه داد اضافه کرد: این خواسته نه تنها باید پهنه نظام، انقلاب و تمام کشور را فرا بگیرد بلکه باید در عرصه جهانی نیزگسترش پیدا کند.

امام جمعه مشهد خطاب به اجتماع کنندگان گفت: برای فرج دعا کنید، زیرا مقدمه دعا، خواسته است و باید بدانیم که فرج مولا امام زمان (عج) بستگی به مشیّت حق دارد و در علم خدا زمان تحقق ظهور، مشخص است اما علت تحقق مشیت پروردگار، عاملی است که باید به وسیله ما محقق شود و آن هم گسترش امام زمان خواهی در جهان است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به این که جشن، پایکوبی و سرود خوانی در روز میلاد آن حضرت ابزار‌هایی برای اعلام این خواسته است افزود: شکل گیری خواسته ظهور در دنیا و توسعه آن وظیفه ماست و باید در این راه سر و جان بدهیم، با همه مستکبران بجنگیم و مبارزه کنیم و این خواسته را جهانی کنیم.

وی ادامه داد: باید به دنیای مستضعف، پریشان و گرفتار در جنگ و حوادث بفهمانیم که دوای درد آن‌ها حاکمیت سراسری آسمانی و جهانی است و خود آن‌ها نیز باید به این درک برسند و زمانی که این خواسته در دنیا توسعه یافت، امام زمان (عج) ظهور می‌کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان