چهارشنبه، 30 بهمن 1398 - 4:04

فرانسه بازداشت روح‌الله زم را قویا محکوم کرد

شماره: 8677
Aa Aa

وزارت خارجه فرانسه می گوید اطلاعات دقیقی درباره محل فعلی یا دستگیری‌ روح‌الله زم در خارج از فرانسه ندارد اما جزئیات را به دقت بررسی می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه اعلام شد؛
فرانسه بازداشت روح‌الله زم را قویا محکوم کرد

وزارت امورخارجه فرانسه در واکنش به بازداشت سرشبکه کانال آمدنیوز تاکید کرد او پناهنده فرانسه بوده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در پاسخ به سوالی درباره بازداشت روح‌الله زم و اینکه آیا او اجازه اقامت در فرانسه یا گذرنامه فرانسوی داشته است گفت که او دارای پناهندگی فرانسه بوده و اجازه اقامت در این کشور را داشته اما شهروند فرانسه نبوده است.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه فرانسه، وی تصریح کرد:

روح‌الله زم یک شهروند ایرانی است که در فرانسه وضعیت پناهندگی داشته و بنابراین از حق اقامت طبق رویه‌های پناهندگی برخوردار بوده است اما تابعیت فرانسوی ندارد.

سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در ادامه گفت: او آزاد است تا وارد خاک فرانسه و از آن خارج شود. زم روز 11 اکتبر فرانسه را ترک کرد.

وی افزود: ما در حال حاضر اطلاعات دقیقی درباره شرایط بازداشت روح‌الله زم خارج از خاک خود نداریم. ما با دقت و از نزدیک این پرونده را دنبال می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه خاطر نشان کرد: ما خواهان موضع خود مبنی بر احترام به حقوق بین‌الملل، شامل آزادی بیان و آزادی درخواست پناهندگی هستیم و همچنین بازداشت روح‌الله زم را قویا محکوم می‌کنیم.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان