سه شنبه، 27 مهر 1400 - 16:23

فرانسه برای مخالفت با صهیونیسم مجازات کیفری در نظر می گیرد

شماره: 6836
Aa Aa

«امانوئل ماکرون» می گوید: «صهیونیسم ستیزی» نوعی «یهودستیزی» است و این کشور به زودی قوانین خود را در این خصوص اصلاح خواهد کرد.

در شورای نمایندگان مؤسسات یهودی در فرانسه طرح شد؛
فرانسه برای مخالفت با صهیونیسم مجازات کیفری در نظر می گیرد

دولت فرانسه در نظر دارد هرگونه مخالفت و دشمنی با «صهیونیسم» را در راستای یهودستیزی تعریف کرده و برای آن مجازات کیفری در نظر بگیرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اسپوتنیک، «امانوئل ماکرون» در خلال سخنانی در مراسم سالانه شورای نمایندگان مؤسسات یهودی در فرانسه مدعی شد که «صهیونیسم ستیزی» نوعی «یهودستیزی» است و این کشور به زودی قوانین خود را در این خصوص اصلاح خواهد کرد.

او مدعی شد که «یهودستیزی» به طور بی سابقه‌ای از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون افزایش یافته و امروزه «صهیونیسم ستیزی» نوعی از «یهود ستیزی» است.

ماکرون در این مراسم گفت: «فرانسه به زودی در متون و قوانین خود تعریف جدیدی از یهودستیزی را اعمال خواهد کرد که صهیونیسم ستیزی را نیز در بر گیرد و این همان تعریفی است که ائتلاف بین‌المللی پاسداشت هولوکاست نیز آن را به رسمیت می‌شناسد».

رئیس‌جمهور فرانسه همچنین در این راستا از ارسال لایحه‌ای به پارلمان این کشور در ماه می برای مبارزه با خشونت مجازی خبر داد و در این خصوص گفت: «باید در این باره به آلمان اقتدا کنیم و [برای مبارزه با خشونت مجازی] مجازات قضایی و مالی در نظر بگیریم و همه افراد مسئولیت کار خود را متحمل شوند».

او در ادامه خواستار انحلال یک سوم گروه‌هایی شد که آنها را راست‌گرای افراطی می‌خواند و در این خصوص گفت: «از وزیر کشور خواسته‌ام تا اقدامات لازم برای انحلال گروه‌هایی که اقداماتشان در راستای تقویت نفرت‌پراکنی و دعوت به خشونت است را انجام دهد». او جنبش «سوسیال باستین» و جنبش آلمانی «خون و شرف» و جنبش آمریکایی «نبرد18» را از این دست گروه‌ها دانست.

ماکرون همچنین گفت که پیش از تصمیم‌گیری در خصوص قانون «صهیونیسم ستیزی» با نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز تماس گرفته و او را از این موضوع آگاه کرده است.

 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان