لایحه حجاب به شورای نگهبان ارسال شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:51

لایحه حجاب به شورای نگهبان ارسال شد

شماره: 23187
Aa Aa

جلسات بررسی لایحه حجاب در کمیسیون قضایی مجلس به اتمام رسید| مجازات های لایحه حجاب در فضای حقیقی در فضای مجازی نیز لازم الاجراست.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی؛
لایحه حجاب به شورای نگهبان ارسال شد

حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی درباره برخی شبهات نسبت به لایحه عفاف و حجاب که دانش آموزان را هم در زمره مشمولان جرایم و احکام در نظر گرفت شده در این لایحه می‌داند اظهار کرد:

چنین ادعایی صحت ندارد و هیچ محدودیتی برای دانش آموزان مانند عدم صدور پاسپورت یا امثال آن در صورت عدم رعایت حجاب و عفاف در مصوبه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیامده و این ادعا کاملا بی اساس است.

به گزارش اسپادانا خبر، او در گفتگو با ایرنا درباره اجباری شدن پوشش چادر در مصوبه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز اظهار داشت:
چنین موضوعاتی مطرح نبوده؛ مشخص است که پوشش چادر الزامی نیست و افراد در انتخاب نوع پوشش و حجاب آزادند؛ یا برخی چادری هستند و یا از پوشش مانتو استفاده می کنند.

نوروزی گفت که جلسات بررسی لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به اتمام رسیده و برای بررسی به شورای نگهبان ارسال شده است.

وی درباره حضور احتمالی گشت ارشاد در مصوبه عفاف و حجاب کمیسیون قضایی مجلس بیان کرد:

بر اساس این مصوبه، دیگر گشت ارشاد به سبک سابق نخواهیم داشت و فردی دستگیر نمی شود بلکه به این روش است که افرادی که دست به ولنگاری می زنند به آنها از طریق پیامک اخطار داده می شود؛ مورد قطعی برای کسانی است که باندی، گروهی و یا به نحو خاصی با نظام اسلامی تقابل می کنند بنابراین به این صورت نیست که گشت ارشاد اقدام به دستگیری کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه در جلسات بررسی لایحه عفاف و حجاب، نمایندگانی از کمیسیون های فرهنگی و آموزشی هم حضور داشتند ادامه داد:

همه مواردی که قرائت می شد، نماینده عضو کمیسیون فرهنگی هم در خصوص مجازات فرد خاطی پیشنهاد می داد که آیا حبس باشد یا جریمه نقدی کافی است؛ در رابطه با وظایف دانشگاه ها، آموزش و پرورش و دستگاه ها هم نماینده کمیسیون فرهنگی نظر می داد. در رابطه با بقا یا عدم بقای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، کمیسیون فرهنگی نظر می داد. اعضای کمیسیون آموزش هم حضور داشتند و در رابطه با مراکز آموزشی، پژوهشی و دانشگاه های علوم پزشکی نظر خود را داشتند.

وی درباره مصوبات کمیسیون قضایی مجلس در لایحه عفاف و حجاب در خصوص فضای مجازی نیز گفت:

هر آنچه مجازات درباره فضای حقیقی در این لایحه به تصویب رسید در خصوص فضای مجازی نیز لازم الاجراست.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان