سه شنبه، 28 دى 1400 - 13:05

مستند کودتای خزنده خیانت به ملت ایران و جاسوسی جنگی است

شماره: 11272
Aa Aa

حسام‌الدین آشنا می گوید سرقت اسناد جنگ، سرقت اسناد نظامی و نمایش آنها به مثابه یک افتخار حتماً یک خیانت است؛ از بی‌بی‌سی جز این هم انتظار نداریم.

مشاور رییس‌جمهور ایران مطرح کرد؛
مستند کودتای خزنده خیانت به ملت ایران و جاسوسی جنگی است

 «حسام‌الدین آشنا»، مشاور رییس‌جمهور ایران درباره " کودتای خرنده "، مستند بی‌بی‌سی‌ فارسی در مورد جنگ تحمیلی گفت:

کاری که انجام شد یکی از نمونه‌های خیانت به ملت ایران و جاسوسی جنگی است. واقعیت این است که ده‌ها و صدها جلسه محرمانه و دارای طبقه‌بندی‌های مختلف در دوران دفاع مقدس در قرارگاه‌ها، ستادهای فرماندهی و در ستادهای سپاه در سراسر کشور برگزار شده است.

به گزارش اسپادانا خبر، وی ادامه داد:

مباحثات بسیار عمیق، تند، جدی و صریحی میان فرماندهان، رزمندگان، سیاستمداران و مسئولان جنگ انجام شده اما سرقت اسناد جنگ و سرقت اسناد نظامی و نمایش آنها به مثابه یک افتخار حتماً یک خیانت است.

مشاور رییس‌جمهور با بیان اینکه بی‌بی‌سی هرگاه سخنان فرماندهان نظامی انگلستان را در جریان حمله به عراق پخش کرد، آن وقت می‌تواند از کاری که انجام داده دفاع کند اظهار داشت: 

چیزی که در این گفتارها ما مشاهده کردیم، یک جلسه جدی، صریح، پرموفقیت حول مسائل فرماندهی، پرسنلی، آموزشی در سطح یک تیپ یا لشکر بود اما آنچه در این مستند نمایش داده شد یک خیانت به رزمندگان دفاع مقدس بود.

آشنا با بیان اینکه ما از بی‌بی‌سی جز این هم انتظار نداریم که هرگاه توانسته به پشت این ملت و رزمندگان دشنه بزند تصریح کرد: 

کسانی که این مستند را ساختند، مطمئناً نه دل‌شان به حال شهید رستگار می‌سوزد، نه شهید دانش، نه شهید همت و نه دیگر شهدای دفاع مقدس.

شبکه بی‌بی‌سی فارسی مستندی را پخش کرد که در آن یک فایل صوتی از جلسه فرماندهان سپاه در سال ۶۳ وجود دارد و مدعی وجود اختلاف میان فرماندهان سپاه در زمان جنگ شده است. 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان