دوشنبه، 29 دى 1399 - 10:21

مصرف گوشت قرمز خانواده‌های افراد بیکارشده ۷۲ درصد کاهش یافت

شماره: 11909
Aa Aa

این خانواده‌ها کاهش محسوس در مصرف مرغ، مصرف برنج، مصرف لبنیات، مصرف تخم مرغ و مصرف میوه را در دوره شیوع کرونا گزارش داده اند.

نتایج نظرسنجی مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی؛
مصرف گوشت قرمز خانواده‌های افراد بیکارشده ۷۲ درصد کاهش یافت

نتایج نظرسنجی‌های مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی درباره مسائل مهم حوزه رفاه و سیاستگذاری اجتماعی و  در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی در سال جاری نشان می‌دهد تنها حدود ۲۷ درصد از بیکارشدگان قرارداد شغلی دائم داشته و قرارداد باقی بیکارشدگان از نوع قرارداد موقت بوده‌است.

به گزارش اسپادانا خبر، مطابق با نظرسنجی انجام شده حدود ۴۲ درصد از بیکارشدگان دارای تحصیلات دانشگاهی و حدود ۶۸ درصد از بیکارشدگانِ در این دوره زمانی، سرپرست خانوار بوده‌اند.

 بیش از ۹۳ درصد از بیکارشدگان ابراز داشته‌اند که در ایام بیکاری مجبور شده‌اند هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان را کاهش دهند.

بیش از ۷۶ درصد آنان مجبور به کاهش هزینه‌های مواد خوراکی خانواده‌شان در این دوره زمانی شده‌اند. مطابق نتایج این پژوهش، مصرف گوشت قرمز حدود ۷۲ درصد از خانواده‌های افراد بیکارشده به صورتی کاهش جدی پیدا کرده‌است و حدود ۱۵ درصد از خانواده‌های بیکارشدگان حتی پیش از دوره بیکاری نیز توان خرید گوشت قرمز به صورت ماهانه را نداشته‌اند. حدود ۷۶ درصد از خانواده‌ها، دچار کاهشی محسوس در مصرف مرغ، حدود ۷۱ درصد از خانواده‌ها کاهش در مصرف برنج، ۶۱ درصد خانواده‌ها دچار کاهش مصرف در لبنیات و حدود ۴۲ درصد خانواده‌های بیکارشدگان، کاهش در مصرف تخم مرغ را در این دوره شیوع ویروس کرونا تجربه کرده‌اند. حدود ۷۰ درصد از خانواده‌ها، کاهش در مصرف ماهانه‌ی میوه را نیز گزارش کرده‌اند.

جامعه آماری این نظرسنجی بیش از هفتصد هزار نفر از بیکارشدگان متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری بوده که در سامانه در نظر گرفته شده از سوی وزارت و سازمان تأمین اجتماعی در بازه زمانی ابتدای اسفند ۱۳۸۸ تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۶ ثبت نام کرده بوده‌اند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان