جمعه، 15 اسفند 1399 - 14:01

مکارم شیرازی از خونسردی مسئولان درباره گرانی انتقاد کرد

شماره: 10600
Aa Aa

در بیانیه این مرجع تقلید آمده مسئولان اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند اما این مساله ممکن است منشأ سوءاستفاده دشمنان و ضدانقلاب گردد.

در پیامی در خصوص گرانی‌های اخیر در ایران؛
مکارم شیرازی از خونسردی مسئولان درباره گرانی انتقاد کرد

ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی در خصوص گرانی‌های اخیر در ایران تاکید کرد:

قوای سه‌گانه عوامل گرانی را پیدا کرده و با توجه به محدودیت‌های موجود همچون تحریم‌های ظالمانه با ارائه راهکارهای مناسب، جلوی این وضع نابسامان را بگیرند.

به گزارش اسپادانا خبر، در این پیام آمده است:

در این ایام، بسیاری از مردم نسبت به گرانی روزافزون کالاها که برخی چندین برابر شده است به‌شدت اعتراض دارند.

دیگر، اجاره مسکن، خرید جهیزیه و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست. از سوی دیگر، برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع  سکوت کرده‌اند؟ ما نه‌تنها سکوت نکرده‌ایم بلکه بارها دراین‌باره سخن گفته‌ایم و بازهم می‌گوییم.

مساله مهم، خونسردی مسئولان است که با وعدۀ حل مشکلات و مسئولیتی که دارند اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند و غالباً با پرداختن به مسائلی همچون برخی دستاوردها یا افتتاح پروژه‌ها، کشف داروهای جدید، تأمین آب و برق برای برخی مناطق و غیره که در جای خود قابل‌تقدیر است، عملاً خود را از زیر بار مسئولیت سنگین گرانی سرسام‌آور کنار می‌کشند.

پیام می‌افزاید: مشکل مهم دیگر این است که این گرانی‌های لجام‌گسیخته متوقف نمی‌شود و همچنان افزایش‌ها ادامه دارد و مجلسیان محترم نیز جز انتقاد، چندان‌که لازم است، راهکارهای عملی ارائه نداده و حتی بعضاً به امور حاشیه‌ای می‌پردازند. در این میان، برخی سودجویان نیز از این وضع سوءاستفاده کرده و سیلی به روی هم‌وطنان ضعیف خود می‌زنند.

به‌یقین، این مشکل تنها با اعتراض و انتقاد حل نمی‌شود بلکه باید قوای سه‌گانه عوامل گرانی را پیداکرده با توجه به محدودیت‌های موجود همچون تحریم‌های ظالمانه، با ارائۀ راهکارهای مناسب، جلوی این وضع نابسامان را بگیرند و تا آنجا که امکان دارد در حل این مساله اجتماعی که خدای‌نکرده ممکن است منشأ سوءاستفاده دشمنان و ضدانقلاب گردد، بیاندیشند و به‌جای سخن، بر عمل بیافزایند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان