ناو ابومهدی به نیروی دریایی سپاه پیوست | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 23:22

ناو ابومهدی به نیروی دریایی سپاه پیوست

شماره: 24361
Aa Aa

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفته برای تولید قدرت زمین‌ها و امکانات خود را هم فروخته‌ایم تا محصولات تولید شود و در مقابل دشمن دستمان خالی نباشد.

به همراه سامانه تسلیحات موشکی و جنگ الکترونیک؛
ناو ابومهدی به نیروی دریایی سپاه پیوست

مراسم الحاق ۱۰۰ فروند شناور موشک‌انداز به نیروی دریایی سپاه با حضور جمعی از فرماندهان نظامی در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش اسپادانا خبر، در این مراسم همچنین ناو ابومهدی نیز به نیروی دریایی سپاه الحاق شد.

این ناو ۴۷ متری با سرعت ۳۶ نانت و برد دریانوردی هزار مایل به همراه سامانه تسلیحات موشکی و سامانه‌های جنگ الکترونیک است.

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در این مراسم گفت:

امروز مفتخریم که خدمت هموطنان عزیزمان امکاناتی را رونمایی کنیم تا برای انتقام از خفاشان خون‌خواری که عزیزان ما را در کرمان به شهادت رساندند به کار گرفته شوند. در دوازدهمین آیین الحاق نیروی دریایی سپاه مفتخریم که ادامه الحاق‌های یازده‌گانه پیشین است را با تکمیل قدرتی که فرمانده کل قوا تاکید داشتند پیش ببریم.

تنگسیری با اشاره به ویژگی‌های ناو ابومهدی المهندس اظهار کرد:

در این الحاق شناور گشتی‌ - رزمی ابومهدی المهندس که شناوری پیشرفته است سرعت ۳۷ گره دریایی دارد و می‌تواند موشک‌های سطح به سطح با برد ۳۵ کیلومتر تا ۷۵۰ کیلومتر را رونمایی کنیم. موشک‌های سطح به هوای «کوثر» و رادار سه‌بعدی که اهداف هوایی را می‌تواند بگیرد از سازه‌های نیروی دریایی سپاه است و افتخاری است که ما روی این شناور پوشش هوایی کوثر را داشته باشیم. این شناور از سه عرشه ساخته شده و در مجموع ۱۲ متر از سطح آب ارتفاع دارد. این شناور قادر است ۲ هزار مایل دریایی دریانوردی داشته باشد و ۱۴ روز به صورت مداوم امکان حضور در دریا دارد. بدنه این شناور رادارگریز است. این شناور با چهار موتور پیش‌رونده قادر است در امواجی در فورس ۶ حضور داشته باشد و در فورس پنج عملیات انجام دهد.

تنگسیری تاکید کرد:

افتخار می‌کنیم این شناور در درون کشور توسط شرکت دانش‌بنیان وطنی طراحی و ساخته شده است. نیروی دریایی سپاه سه شرکت دانش‌بنیان شناوری را فعال کرده‌ایم که شناورهایی با بدنه آلومینیوم و کربن و طول ۶۸ متر به پایین بسازند که در امواج بالا دوام آورد. پوشش هوایی با موشک‌های کوثر روی شناورهای کلاس‌های «طارق» و «عاشورا» نصب کرده‌ایم. راکت‌انداز ۱۰۷ تا الان سلاح طارق بود که به موشک ۱۸۰ کیلومتر برد تبدیل کردیم که در نیروی دریایی سپاه ساخته و نصب شد. موشک‌های کوثر روی شناور عاشورا با رادار سه‌بعدی و بردهای مختلف قادر است در فواصل بسیار بالا با شناور بسیار کوچک عاشورا، قادر است هواپیماها، بالگردها و موشک‌های کروز دشمن را هدف قرار دهد همچنین شناورهای شناسایی هم در این الحاق وارد سازمان و تحویل یگان‌های شناسایی و اطلاعات ما می‌شوند. ۲۸ فروند شناورهای اژدرافکن با سرعت بالا را وارد سازمان می‌کنیم و تجهیزات دفاع ساحلی و دفاع از جزیره را که شامل راکت‌اندازهای ۸ لول و ۴۰ لول و خمپاره‌اندازهای اتوماتیک را وارد سازمان می‌کنیم که ساخت وزارت دفاع است.

وی تصریح کرد:

برای تولید قدرت زمین‌ها و امکانات خود را هم فروخته‌ایم تا این محصولات تولید شود و در مقابل دشمن دستمان خالی نباشد چراکه مهمترین مولفه ما ارتقا توان رزم است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان