نخبگان وزارت دفاع تا یک قدمی ساخت هواپیمای مسافربری رسیده‌اند | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 3:51

نخبگان وزارت دفاع تا یک قدمی ساخت هواپیمای مسافربری رسیده‌اند

شماره: 19233
Aa Aa

او گفته دستاوردهای ارزشمند دانشمندان و نخبگان صنایع دفاعی ایران برای جهان اسلام امیدبخش و اقتدارآفرین و برای جهان کفر یاس‌آور است.

این منطقه از آن ملت‌های مستقل و آزادیخواه خواهد بود؛
نخبگان وزارت دفاع تا یک قدمی ساخت هواپیمای مسافربری رسیده‌اند

سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جمع وزیر، مدیران و کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از دستاوردهای دانشمندان و نخبگان صنایع دفاعی قدردانی کرده و خواستار تسری الگوی صنایع دفاعی به سایر عرصه‌ها و صنایع شد.

به گزارش اسپادانا خبر، او ضمن گرامیداشت ۳۱ مرداد، روز صنعت دفاعی اقدامات صورت گرفته در این وزارتخانه‌ را در راستای تحقق شعار تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین بسیار مؤثر دانست:

دستاوردهای ارزشمند دانشمندان و نخبگان در صنایع دفاعی نه فقط برای کشورمان بلکه برای جهان اسلام و دوست‌داران انقلاب اسلامی امیدبخش و اقتدارآفرین و برای جهان کفر یاس‌آور است.

وی نخبگان و دانشمندان باانگیزه و خلاق در وزارت دفاع را سرمایه‌های ارزشمند کشور دانست:

محصول و خروجی کار این عزیزان صنعت دفاعی دانش‌بنیان کشور است که امروز دستاوردهای آن از سوی هیچ کسی قابل کتمان نیست.

رئیسی با بیان اینکه امروز به گستردگی داشته‌ها و توانایی‌های کشور مورد تهدید دشمن هستیم گفت:

علیرغم تهدید، فشار و تحریم‌های دشمنان روی صنایع دفاعی ما پیشرفتها در این بخش بیشتر از سایر بخش‌ها بوده و دلیل آن انگیزه بسیار بالایی است که در صنایع دفاعی برای خودکفایی و استقلال کشور وجود دارد و در نتیجه این پیشرفتها، موجب تولید قدرت برای کشور شده است. یکی از نکات امیدبخش نمایشگاه دستاوردهای صنایع دفاعی سرریز فناوری و پیشرفت‌های صنعت دفاعی کشور به سایر بخش‌ها در کنار دستاوردهای ارزشمند در ارتقای قابل توجه توانمندی‌های دفاعی کشور بود.

رئیسی داشتن انگیزه و خودباوری را مهم‌ترین مؤلفه و ویژگی متخصصان جوان و توانمند صنایع دفاعی کشور دانست:

این خودباوری در پرتو خداباوری شکل گرفته و همان رمز پیروزی در نگاه امام خمینی(ره) است که فرمود می‌شود با توکل به خدا و اعتماد به نفس و اتکا به داشته‌های خود کارهای بزرگی رقم زد.

رئیس جمهور ایران با تأکید بر ضرورت تجلیل و قدردانی از نخبگان و دانشمندان صنایع دفاعی خطاب به مدیران وزارت دفاع گفت:

قدردانی واقعی از این نخبگان فراهم کردن زمینه شکوفا شدن دانش و اندیشه آنان است. مدیران وزارت دفاع این وزارتخانه را به زیست‌بوم نخبگان تبدیل و از این سرمایه‌های کشور حمایت و پشتیبانی کنند.

رئیسی تبدیل ایده به محصول توسط نخبگان صنعت دفاعی کشور را بسیار ارزشمند و الگویی گرانسنگ برای دیگر حوزه‌ها در کشور دانست:

تبدیل ایده به محصول فرآیند ساده‌ای نیست و دستیابی به این مهم صنایع دفاعی ما را به صنعتی افتخارآمیز برای کشور تبدیل کرده و کشورهای دیگر را به حیرت واداشته است. این مسیر با قدرت و قوت در سایر بخش‌ها و صنایع نیز دنبال شود.

وی با اشاره به «تأثیرگذاری، دقت بالا و هوشمندسازی» به عنوان ۳ ویژگی بسیار مهم محصولات تولیدشده در صنعت دفاعی خطاب به دست‌اندرکاران این صنعت اظهار داشت:

شما با ابتکار و خلاقیت خود برای کشور تولید قدرت کرده‌اید تا جایی که مقامات نظامی دنیا نیز به پیشرفت‌های اقتدارآفرین صنعت دفاعی ایران معترفند.

رئیسی نوآوری‌ها در زمینه ساخت انواع پرنده‌ها در صنایع دفاعی را بسیار افتخارآمیز دانست و با اشاره به بازدید خود از صنایع هواپیماسازی ایران در اصفهان گفت:

دانشمندان و نخبگان ما در این وزارتخانه تا یک قدمی ساخت هواپیمای مسافربری رسیده‌اند و از آنها خواسته‌ام که این مسیر را تا حصول نتیجه با قدرت و قوت ادامه دهند.

رئیسی با بیان اینکه گاهی برخی از دشمنان انقلاب اسلامی به‌رغم توانمندی‌های بسیار بالای دفاعی کشور به خود اجازه می‌دهند تهدیداتی بر علیه ملت ایران به زبان بیاورند اظهار داشت:

 امروز جمهوری اسلامی از همیشه قدرتمندتر و دشمنان ما از همه زمان‌ها ضعیف‌ترند و آنچه ما را به قدرتی اثرگذار در منطقه و جهان تبدیل کرده نیروهای کارآمد، باانگیزه و انقلابی و دستاوردهای دفاعی دانشمندان ماست. دشمنان بدانند مصمم به ادامه این مسیر هستیم و مطمئن باشند که دست مستکبران از منطقه قطع خواهد شد و این منطقه از آن ملت‌های مستقل و آزادیخواه خواهد بود.

رئیسی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه صنعتی‌سازی مسکن از سوی صنایع دفاعی گفت:

خوشبختانه نخبگان و دانشمندان ما در صنایع دفاعی به روشی نوآورانه و صنعتی در ساخت مسکن دست پیدا کرده‌اند که قطعاً در طرح جهش تولید مسکن مؤثر خواهد بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان