نیروی دریایی ارتش باید یک نیروی راهبردی جامع باشد | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 18:43

نیروی دریایی ارتش باید یک نیروی راهبردی جامع باشد

شماره: 24092
Aa Aa

در این دیدار بر ارتقای بیش از پیش توان و آمادگی‌های رزمی نیروی دریایی ارتش و زمینه سازی برای امکان بازدید اردوهای راهیان پیشرفت تاکید شده است.

رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان نیروی دریایی ارتش؛
نیروی دریایی ارتش باید یک نیروی راهبردی جامع باشد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا ظهر در دیدار فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان در نیروی دریایی ارتش به‌خصوص ظرفیت این نیرو برای کمک به اجرای سیاست‌های اقتصاد دریا محور بر لزوم کشف ظرفیت‌های جدید به‌منظور افزایش اقتدار نظام و کشور و همچنین ایجاد نشاط و امید در جامعه تاکید کردند. 
به گزارش اسپادانا خبر، رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که به مناسبت ۷ اذر روز نیروی دریایی ارتش برگزار شد ۷ آذر را یک روز تاریخی و فراموش نشدنی خواندند و افزودند:

این روز باید به‌عنوان روز فداکاری نیروی دریایی ارتش معرفی شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیشرفت‌های نیروی دریایی ارتش از ابتدای انقلاب تاکنون را چشمگیر و غیرقابل باور خواندند و گفتند:

در سال‌های اول انقلاب حضور نیروی دریایی ارتش فراتر از آب‌های سرزمینی غیرقابل تصور بود اما اکنون نیروی دریایی ارتش با قدرت و صلابت سفر ۳۶۰ درجه به دور دنیا انجام می‌دهد و با سربلندی به کشور باز می‌گردد. یک روزی تصور نمی‌شد که نیروی دریایی ارتش امکان حضور در دریای خزر داشته باشد اما اکنون در سواحل دریای خزر ناوشکن ساخته و در آنجا به آب انداخته می‌شود. 
رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر ارتقای بیش از پیش توان و آمادگی‌های رزمی نیروی دریایی ارتش با استفاده از ظرفیت‌های این نیرو خاطرنشان کردند:

یکی از ظرفیت‌های نیروی دریایی ارتش که می‌تواند موجب ایجاد امید و نشاط در میان جوانان شود زمینه سازی برای امکان بازدید اردوهای راهیان پیشرفت از کارخانه‌ها و توانمندی های این نیرو است. باید تلاش شود تا نیروی دریایی ارتش یک نیروی راهبردی به صورت جامع باشد.
در این دیدار امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن ارائه گزارشی از توانمندی‌ها و فعالیت‌های این نیرو، از ابلاغ سیاست‌های توسعه دریا محور تشکر و قدردانی و بر آمادگی نیروی دریایی ارتش برای کمک به اجرای این سیاست‌ها تاکید کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش، گسترش حوزه نفوذ در دریا و تکیه بر فناوری و دانش را دو سیاست اصلی این نیرو در جهت تقویت مؤلفه‌های قدرت نظام برشمرد. 

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان