چهارشنبه، 26 مرداد 1401 - 8:54

همه منطقه به طور دائمی در رصد ما است

شماره: 18451
Aa Aa

او می گوید حضور بیگانگان فرامنطقه ای در خلیج فارس کمرنگ شده و در آبهای جنوبی خلیج فارس هستند اما در آب‌های ایران حضور ندارند.

«علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه؛
همه منطقه به طور دائمی در رصد ما است

اکنون حضور بیگانگان فرامنطقه ای در خلیج فارس کمرنگ شده است و در آبهای جنوبی خلیج فارس هستند اما در آب‌های ایران حضور ندارند.

به گزارش اسپادانا خبر، «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در مراسم روز جهانی دریانوردی و در جمع خبرنگاران گفت:
همه منطقه دایما در رصد ما است زیرا طولانی‌ترین ساحل را در خلیج فارس داریم و دارای جزایر راهبردی هستیم. بعد از توقیف نفتکش ایران به دستور آمریکا توسط یونان با اقتدار و پشتیبانی رهبری دو فروند کشتی یونانی را توقیف کردیم.
وی با اشاره به عملیات توقیف دو فروند نفتکش یونان به عنوان اقدام متقابل ایران گفت:
با وجود سرعت باد که بسیار بالا بود بالگرد روی نفتکش یونان حاضر شد و مردانه کشتی‌ها را توقیف کردیم. درحالیکه دو نفتکش در یک جغرافیا هم نبودند، یکی در بوشهر و دیگری در آب های هرمزگان بود اما در زمانی نزدیک هم توقیف شدند. پشتیبانی رهبری را در این اقدام دیدیم. ایرانی‌ها هیچگاه زور را قبول نخواهند کرد. جوانان و پیران ما زیر بار زور نمی روند. وابسته به ملتی شهید داده هستیم و اقتدار ایران را دنیا می‌شناسد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت:
دشمنان ایران در آب‌های کشورهای همسایه هستند و حمایت بیگانه در منطقه به معنای عدم امنیت است. اگر اتفاقی هم افتد منطقه را ترک می‌کنند و برای همین بعد از سقوط حزب بعث ماندن اینها در منطقه اشتباه است. به‌طور دائم آماده هستیم. به عنوان سربازان ملت غیور، با رزمایش‌ها و تمرین‌ها آمادگی خود را نشان می‌دهیم. همه منطقه را در رصد داریم زیرا طولانی ترین ساحل را در خلیج فارس داریم و دارای جزایر راهبردی هستیم.
 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان