جمعه، 26 شهريور 1400 - 13:58

وزیر خارجه ایران: قدس فروشی نیست

شماره: 7735
Aa Aa

محمدجواد ظریف گفته: قدس مال مسلمان‌ها و مردم فلسطین است و هیچ کس حق ندارد که قبله مسلمانان را به آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی واگذار کند.

در مراسم روز قدس عنوان شد؛
وزیر خارجه ایران: قدس فروشی نیست

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، «محمدجواد ظریف» در مراسم روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران گفت:

پیام امروز این است که قدس فروشی نیست؛ قدس نه متعلق به آمریکا است که به اسرائیل ببخشد نه رژیم صهیونستی می‌تواند ادعایی بر قدس داشته باشد.

وی تصریح کرد: قدس مال مسلمان‌ها و مردم فلسطین است و هیچ کس حق ندارد که آن قبله مسلمانان را به به آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی واگذار کند یا هر اقدامی دیگری که باعث خدشه در آرمان ملت فلسطین شود، انجام دهد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با ابراز تأسف از بیانیه سران برخی کشورهای عربی درباره ایران تصریح کرد: چند انگشت شمار از حکام عربی برای حفظ خود و پیشبرد اهدافشان این توهم را دارند که اگر در کنار نتانیاهو قرار گیرند می‌توانند به آمال خود برسند.

ظریف تصریح کرد: نتانیاهو نتوانسته با گنبد آهنین خود حتی اسرائیل را مورد حمایت خود قرار دهد چطور می‌تواند از این کشورها حمایت کند.

وزیر امور خارجه گفت: بهتر است در اجلاس همکاری کشورهای اسلامی در مکه مکرمه به جای یاوه گویی آن کاری انجام شود که سازمان همکاری اسلامی برای آن ایجاد شده و آن حمایت از مردم قدس و ملت فلسطین است.

رییس دستگاه دیپلماسی ایران خاطرنشان کرد: 

امروز مسلمانان در تمام دنیا به مناسبت روز قدس جمع شدند؛ هیچ کس اجازه ندارد که قدس را از طرف مسلمانان بفروشد؛ آنهایی که به دنبال معامله قرن هستند در واقع به ورشکستگی قرن خواهند رسید و توطئه آنان با شکست روبرو خواهد شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان