جمعه، 8 اسفند 1399 - 6:46

پنج الی دَه کشور دیگر به توافق ابراهیم خواهند پیوست

شماره: 11374
Aa Aa

دیوید فریدمن می گوید گفت‌و‌گوهایی درباره انتقال سفارت به قدس با برخی کشورها در جریان است و این مسئله شاهد «پیشرفت زیادی» بوده است.

سفیر آمریکا در تل‌آویو عنوان کرد؛
پنج الی دَه کشور دیگر به توافق ابراهیم خواهند پیوست

«دیوید فریدمن»، سفیر آمریکا در تل‌آویو در مصاحبه با مجله «ماکورریشون» گفت که اجرای طرح الحاق و «حاکمیت اسرائیل» بر بخش‌هایی از کرانه باختری به زودی رخ نخواهد داد و شاید این فرایند به یک یا شاید چند سال دیگر موکول شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، دیوید فریدمن گفت:

هنگامی که واشنگتن و تل‌آویو به یک تصمیم مشترک درباره حاکمیت برسند، آن وقت طرح اجرایی خواهد شد. اتفاق‌ نظری درباره لزوم اجرا شدن این طرح بر پایه توافق وجود دارد و نه به صورت اجرای یک‌جانبه آن.

فریدمن ادامه داد:

«در زمان فعلی فرصت بهتری برای اسرائیل وجود دارد برای نزدیک شدن به کشورهای عربی و عادی‌سازی روابط با آنها... برای آن‌هایی که حاکمیت را قبول دارند، تغییر بزرگی و فرصت عظیم ایجاد کردیم. ما همچنین برنامه‌ای پیشنهاد کردیم که اجازه تخلیه هیچ شهرک‌نشینی را نخواهد داد. درواقع پرچم اسرائیل بر فراز "الخلیل"، "گوش عتصیون"، "معاله آدومیم" و "بت ال" به اهتزاز درآمده و طرح ما این است که این پرچم‌ها تا ابد باقی بمانند».

فریدمن در ارتباط با توافق امضا شده با امارات و بحرین گفت که این تنها آغاز کار است و کشورهای دیگری به جمع امارات و بحرین خواهند پیوست؛ پنج الی دَه کشور دیگر به این فرایند خواهند پیوست و توافق عادی‌سازی و صلح امضا خواهند کرد. گفت‌و‌گوهایی درباره انتقال سفارت به قدس با برخی کشورها در جریان است و این مسئله شاهد «پیشرفت زیادی» بوده است. دو فرصت دیپلماتیک برای اسرائیل وجود دارد: عادی سازی روابط با کشورهایی که تا به این لحظه، آن را به رسمیت نشناخته‌اند و انتقال سفارت کشورهایی که اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند، از تل‌آویو به قدس.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان